Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, uluslararası hurda araç direktiflerine uyumu (ELV) temin etmek için toptan araçları ve araç parçalarını test etmektedir. Çin, Japonya ve Kore'deki ilgili direktiflerin yanı sıra Avrupa Birliği'nin 2000/53/EC kodlu direktifi de buna dahildir.

Bu direktifler, tam araç ve komponent üreticilerinin, geri dönüşümü ve tekrar kullanımı hatırda tutarak ürünler tasarlamalarını teşvik eder. Ayrıca, bu mevzuatlar, kurşun, civa, kadmiyum, krom (VI) ve, belli durumlarda, polibromin difenil eter (PBDE) ve polibromin bifenil (PBB) gibi bromatlı alevlenme geciktiriciler dahil olmak üzere, belli maddelerin kullanımını kısıtlarlar.

En yeni teknolojileri kullanarak, bu maddelerin çok düşük miktardaki kalıntılarını bile saptayacak kadar hassas hurda testleri yapmaktayız. Dünyaya yayılmış ağımız ve standartlaştırılmış test prosedürlerimiz sayesinde, bu hizmetleri her yerde ve üretimin her safhasında gerçekleştirebiliriz.

Ayrıca, kimyasal analizler ve uyum danışmanlığı sunmaktayız. Örneğin, Beyan Edilebilir Küresel Otomotiv Maddeleri Listesi (GADSL) listesinde bulunan maddaler için de testler yapabilir ve süreçlerinize başka bir güvenlik seviyesi katabiliriz. Ek olarak, Avrupa Birliği Kimyasal Maddelerin Kaydı, Değerlendirilmesi, İzinleri ve Kısıtlanması (REACH) mevzuatına uygun olarak yüksek önem arz eden maddeleri(SVHC) yönetmenizde de size yardımcı olabiliriz.

Uzmanlarımız, ayrıca, Uluslararası Malzeme Veritabanı Sistemi (IMDS) ve Çin Otomotiv Malzemeleri Veritabanı Sistemi (CAMDS) veya başka rapor formatları hakkında veri yönetimi çözümleri ve danışmanlığı da sunabilir. Sizin adınıza veritabanı girişlerini gerçekleştirme ve mevzuat değişikliklerini takip etme olanağına sahibiz. Bu, size zamandan kazandırır ve süregiden uyumunuzu garanti etmeye yardımcı olur.

Hurda araç hizmetlerimizin (ELV) homologasyon konusunda ve faaliyetlerinizin ve ürünlerinizin çevreye etkilerini azaltmaya nasıl yardım edebileceğini öğrenmek için hemen SGS ile iletişime geçin.