Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Bu sisteme yönelik temel seminerimizden faydalanarak FSC™ koruma ve gözetim (CoC) standardını ve bu standardı işletmenizde nasıl uygulayabileceğinizi öğrenin.

FSC’nin CoC standardını tanımanızı sağlayan bu seminer, ahşap ürünlerin menşelerinin nasıl tespit edildiği ve bu ürünlerin belgelendirilmiş ormanlardan veya güvenilir kaynaklardan geldiğine dair kanıtların nasıl elde edildiği konusunda katılımcıları aydınlatır.

FSC Temel Koruma ve Gözetim Zinciri Sistemleri Seminerinin Hedefleri

FSC’nin koruma ve gözetim zinciri belgelendirmesine yönelik STD-40-004 V3-0 standardını (FSC CoC Standardı) ele alan bu seminer, katılımcıların aşağıdaki noktaları net bir şekilde kavramalarını sağlar:

 • CoC Sistemleri ve Normatif Belgeler 
 • FSC CoC Standardı:
  • Kapsam ve Genel Bilgi
  • Bölüm I: Genel Gereklilikler
  • Bölüm II: Koruma ve Gözetim Zinciri (CoC) İfadelerinin Kontrolü
  • Bölüm III: Ek Gereklilikler
  • Bölüm IV: Uygunluk Kriterleri

Katılımcılar, semineri tamamlayabilmeleri ve FSC’nin Koruma ve Gözetim Zinciri standartlarını ve normatif belgeleri yeterli seviyede kavrayabilmeleri için seminere %100 oranında katılım sağlamalıdırlar. Bir gün süren bu semineri tamamlayan katılımcılara seminere katılım belgesi verilir.

SGS’nin FSC Koruma ve Gözetim Zinciri seminerini neden tercih etmelisiniz?

Profesyonel seminer hizmetlerinde lider bir kuruluş olarak, yıllar içerisinde edindiğimiz uluslararası tecrübemizden faydalanarak etkin öğrenme ve gelişme fırsatları sunuyoruz. Bireylere, ekiplere ve şirketlere farklılık kazandırarak öne çıkmalarını sağlıyor ve işletmelerin sürekli gelişmelerinde destek oluyoruz. Uzmanlarımız seminer katılımcılarıyla birlikte çalışır, geliştirilebilecek alanları tespit eder ve profesyonel yolculuklarında onlara destek olur.

Orman ürünlerine yönelik seminerlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.