Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Doğruluk, SGS değerlerimizin özünü oluşturmaktadır. Amacımız, yüksek etik standartlarla uyumlu bir çalışma sergilemek ve dünyanın dört bir yanındaki faaliyetlerimizi uluslararası kabul gören en iyi uygulamalara uyumluluğunu sağlamaktır.

Bu hedefimize ulaşabilmek amacıyla Doğruluk Kuralları’mızı temel alan bir uygunluk programı geliştirdik.

Her bir SGS çalışanı bu kuralları okumak, anlamak ve tüm çalışmalarımızda ön planda tutmak ile şahsen sorumludur. Tüm çalışanlarımız her yıl düzenlenen Yıllık Doğruluk Eğitimi’ne katılmakla yükümlüdür. Yeni çalışanlarımızın tümü göreve başlarken aldıkları işe giriş eğitimi çerçevesinde SGS Doğruluk Kuralları konulu bir online eğitim programını tamamlamak durumundadır.

Yıllık zorunlu eğitim

SGS çalışanlarının değerlerimizi ve prensiplerimizi günlük çalışmalarına yansıtabilmelerini sağlamak amacıyla iki zorunlu eğitim düzenliyoruz. Etik ve Doğruluk yetkililerince yürütülen Yıllık Doğruluk Eğitimi programımız, Doğruluk Kuralları’mızın tanıtıldığı ve ayrıntılarıyla açıklandığı derslerden oluşur. Değerlerimizi son derece olumlu ve verimli bir şekilde iletebilmemizi sağlayan bu eğitim çalışanlarımızın karşılaştıkları durumlara örnekler vererek deneyim ve çözümlerini paylaşabildikleri bir platform da oluşturur. Her yıl düzenlenen bu eğitimler sadece çalışanlarımızı motive edip bilgilerini tazelemekle kalmaz, Doğruluk Kuralları’mızın dünya çapında verdiğimiz hizmetlerin temelinde kalmasını da sağlar. Büyük önem arz eden bu eğitimi her bir çalışanın tamamladığından emin olabilmemiz için,  eğitime katılan tüm çalışanların kaydı tutulur.

SGS’nin tüm yönetim kadrosuna, sahip oldukları rollere özel daha ayrıntılı eğitimler verilir. Bu eğitimlere kendi dallarına ve lokasyonlarına özgü senaryo planlama çalışmaları da dahil edilir.

Online eğitim

İnteraktif online eğitim programımız, Doğruluk Kuralları’mızda altı çizilen prensipler ve değerler hakkında çalışanlarımıza kapsamlı bilgi sağlamakla beraber, bu bilgilerin günlük çalışma faaliyetlerine nasıl entegre edilebileceğini de gösterir. Dünyanın dört bir yanındaki tüm SGS çalışanları, farklı dillerde mevcut olan bu zorunlu eğitimi iş yerine uyum süreçlerinde tamamlamak zorundadır. Yeni çalışanlar, Doğruluk Kuralları’mızı öğrendikten sonra düzenlenen testi başarıyla geçmek ve bitirme sertifikasını almakla yükümlüdür.

Doğruluk Kuralları’nın ihlali

Doğruluk Kuralları’nın ihlal edildiğinden şüphelendiğiniz durumları Doğruluk Yardım Hattını arayarak, online formumuzu doldurarak veya raporunuzu faks, e-posta veya  normal posta yoluyla göndererek ihbar edebilirsiniz.