Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Doğruluk, SGS'nin tam kalbindedir. Amacımız, yüksek etik standartlara uyumlu bir çalışma sergilemek ve dünyanın dört bir yanındaki faaliyetlerimizi uluslararası kabul gören en iyi uygulamalara uyumluluğunu sağlamaktır.

Bu hedefimize ulaşabilmek amacıyla, Doğruluk İlkeleri’mizi temel alan bir uygunluk öğrenim programı geliştirdik.

Her SGS çalışanının ilkeleri okuması, anlaması ve prensiplerini korumayı taahhüt etmesi kişisel sorumluluğundadır. Çalışanlarımızın her yıl düzenlenecek bir doğruluk öğrenim programına sanal ortamda veya yüz yüze katılmaları gerekmektedir. Yeni çalışanlarımızın tümü, göreve başlarken aldıkları giriş programı çerçevesinde, SGS Doğruluk İlkeleri’ni tanıtan “İş Yerinde Doğruluk” konulu bir e-öğrenim programını tamamlamak durumundadır.

Tüm Çalışanlar için Yıllık Zorunlu Öğrenim Program

SGS personelinin değerlerimizi ve prensiplerimizi günlük çalışmalarına yansıtabilmelerini sağlamak amacıyla iki zorunlu öğrenim programı düzenliyoruz. Yıllık Doğruluk Programı’mız, bir e-öğrenimden ve bir sınavdan oluşmaktadır. Değerlerimizi son derece olumlu ve verimli bir şekilde iletebilmemizi sağlayan bu seminer, çalışanlarımızın SGS Doğruluk İlkeleri’ni ne kadar iyi bildiklerini test edebilecekleri bir platform oluşturmakla beraber, çeşitli günlük senaryolara çözüm bulmalarında yardımcı olur. Her yıl düzenlenen bu programlar sadece çalışanlarımızı motive edip bilgilerini tazelemekle kalmaz, Doğruluk İlkeleri’mizin dünya çapında verdiğimiz hizmetlerin temelinde kalmasını da sağlar. Büyük önem arz eden bu programı her bir çalışanın tamamladığından emin olabilmemiz için, katılan tüm çalışanların kaydı tutulur. Her çalışan, e-öğrenimin sonunda yapılan testi tamamlamalıdır ve başarıyla tamamladığında bir bitirme sertifikası alır.

Yeni çalışanlara yönelik e-öğrenim

İnteraktif e-öğrenim programımız, Doğruluk İlkeleri’mizde altı çizilen prensipler ve değerler hakkında çalışanlarımıza kapsamlı bilgi sağlamakla beraber, bu bilgilerin günlük çalışma faaliyetlerine nasıl entegre edilebileceğini de gösterir. SGS’nin dünyanın dört bir yanındaki yeni çalışanları, farklı dillerde mevcut olan bu zorunlu öğrenim programını iş yerine uyum süreçlerinde tamamlamak zorundadır. Yeni çalışanlar, Doğruluk İlkeleri’mizi öğrendikten sonra düzenlenen sınavı başarıyla tamamlamak ve bitirme sertifikasını almakla yükümlüdür.

Doğruluk İlkeleri’nin ihlali

Doğruluk İlkeleri’nin ihlal edildiğinden şüphelendiğiniz durumları Doğruluk Yardım Hattını arayarak, online formumuzu doldurarak veya raporunuzu faks, e-posta veya normal posta yoluyla göndererek ihbar edebilirsiniz.