Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Doğruluk SGS'nin tam kalbindedir. Müşterilerimiz ve paydaşlarımıza aşıladığımız güven duygusu, organizasyon ve birey olarak başarımızın temel anahtarıdır.

Sektörümüzün lideri olarak, profesyonel davranış standartlarını en üst seviyede tutarız. SGS Doğruluk Kuralları, SGS Grubu için profesyonel doğruluğun temel prensiplerini belirlerken organizasyonumuz, faaliyetlerimiz ve ofislerimiz genelinde paylaştığımız değerlerin de bir yansımasıdır.

Biz, doğruluk kavramının ve profesyonel ahlakın açıkça dile getirilebildiği, tartışıldığı bir kültüre sahibiz. Çalışanlarımıza ve adımıza faaliyette bulunanlara veya organizasyonumuzu temsil eden diğer paydaşlarımıza, kuralları anlamaları ve bunlarla ilgili bir mesele üzerinde karar verme durumunda kaldıklarında, rehberlik ve destek vermekteyiz.

SGS çalışanları için global doğruluk kuralları eğitim programı uygulayan ilk gözetim şirketidir. SGS Grubu uyum programı, SGS Doğruluk Kurallarımıza göre; bütünlüğü en yüksek standartlarda uluslararası en iyi uygulamalar da dikkate alınarak, dünya çapındaki tüm iş faaliyetlerimizde uygulanmasını sağlamak için vardır.

Yıllık Doğruluk Seminer Programımız, kurallarımızın periyodik bir hatırlatıcısı vazifesi görerek personel sorumluluğu olan her bir müdür ve amir tarafından yürütülmektedir. Katılımın kayıtları tutulur ve her çalışanın bu semineri her yıl tamamlamış olması sağlanır. Müdürler ve amirler için ayrıca özel doğruluk seminer seansları uygulanır.

Yıllık Doğruluk Semineri, doğruluk kuralları genel ilkelerinin SGS'deki farklı iş kollarımıza entegre edildiği bir interaktif e-öğrenme programı tarafından desteklenmektedir. İnternette İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Çince ve Korece olarak bulunan bu daimi seminer, özellikle yeni çalışanların işe başlama programının bir parçasıdır.

Uyumluluktan Sorumlu Direktör çalışanlarımızın ve uzmanlarımızın etik davranışlarını düzenleyen prosedürlerin uygulanmasından ve çalışanların kurallar dışında hareket ettiği iddia edildiğinde bunları araştırmakla sorumludur. Aynı zamanda bizim iş ortaklarımızdan beklediğimiz doğruluk standartlarını da belirler. Bu kuralların ihlal edildiği şüphesinin ortaya çıkması halinde Doğruluk Yardım Hattı'nı aramak, çevrimiçi bir rapor doldurmak, faks veya e-postayla göndermek suretiyle rapor edilebilir veya destek alınabilir.

Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Komitesi, SGS Grubu ile ilgili uygunluk konuları üzerinde nihai gözetime sahip olan SGS SA Yönetim Kurulu Komitesidir. Mesleki Davranış Komitesi, Doğruluk Kuralları'nın organizasyonumuz içerisinde uygulanmasını sağlar ve şirket yönetimine iş etiğine ilişkin tüm konularda uzmanlık desteği verir. Ayrıca rüşvet ve yolsuzlukla mücadele ile ilgili politikaları ve yüksek düzeyde risk içeren belirli tedarikçilerin kullanımını da onaylar.

Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Komitesi şu üyelerden oluşmaktadır:

  • Yönetim Kurulu Başkanı: Calvin Grieder
  • İki Yönetim Kurulu Üyesi:
    • Sami Atiya
    • Ian Gallienne

Olivier Merkt, Uyumluluktan Sorumlu Direktör, uyumlulukla ilgili tüm konularda Komiteye rapor veriyor. CEO, Komitenin tüm toplantılarına katılmaktadır. Komite, gerektiğinde diğer yöneticilerin veya Grup çalışanlarının katılımını talep edebilir.

Müşterilerimiz, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve iş yaptığımız topluluklarla ilişkilerimizde piyasadaki mevcut imajımızı korumanın tek yoludur. Bu, her SGS çalışanının paylaştığı bir sorumluluktur.

Olivier Merkt