Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Hakkınızda daha kişisel bilgilere sahip olmak için, iş görüşmesini yapan kişi iş ile ilgili sorular soracak, sizin kapasitenizi ve firmamız ile ilgili motivasyonunuzu anlamaya çalışacaktır. Önceki tecrübeleriniz, başarılarınız ve iş görüşmelerinde sorulan diğer sorular sorulacaktır.

SGS sizde ne özellik arıyor?

SGS kendi temel iş alanlarına göre eleman alır ve yetiştirir. İş görüşmesini yapan kişi size, SGS'deki muhtemel başarınız için gerekecek becerilere sahip olup olmadığınızı anlayabilmek için geçmişteki davranış ve tecrübelerinize dair sorular soracaktır.

Ne tarz sorular beklemelisiniz?

SGS iş görüşmelerinde sorulacak sorular muhtemelen diğer iş görüşmelerinde sorulan sorulara benzer. Çünkü, pek çok diğer firma gibi, SGS de davranışsal iş görüşmesinin adayın işindeki muhtemel başarısını tahmin etmek açısından iyi bir araç olduğunu düşünür. Davranışsal iş görüşmesi basitçe, geçmişteki davranış ve tecrübelerinize dair sorular sorularak yapılan ve cevaplarınıza göre yeni işinizde nasıl performans göstereceğinizi tahmin etmeye dayanan bir iş görüşmesi tekniğidir. Bu tekniğin temel prensibi geçmiş davranışların gelecekte de yapılacağı tahmini üzerine kuruludur.

Davranışsal iş görüşmesi sırasında, bir dizi standart sorular sorulacaltır.

Örnek olarak;

  • Hedef belirleyip erişemediğiniz bir durumu anlatın.
  • İnisifatif kullanarak liderlik yaptığınız bir duruma örnek verin.
  • Başka biri ile, o kişinin sizden hoşlanmadığı (veya sizin ondan hoşlanmadığınız) durumda bile başarılı bir şekilde işinizi/görevinizi tamamladığınız duruma örnek verin.
  • Bilginizi kullanarak bir sorunu çözdüğünüz duruma bir örnek verin.  

İş görüşmesi ne kadar sürer?

Pek çok iş görüşmesi 45-60 dakika arasında tamamlanır, ancak belirli bir zaman sınırlaması yoktur.

Ne yaptığınızı bilin - özgeçmişinizi ve diğer bilgilerinizi gözden geçirin.

İş görüşmesini gerçekleştirecek olan kişiler sizin özgeçmişinize ve sağladığınız bilgilere bakarak hazırlanacaklardır. Bu yüzden önceki tecrübelerinizden konuşmaya hazırlıklı olmalısınız.

Tüm hayatınız hakkında geçmiş tecrübelerinizi düşünün.

İş görüşmesi sırasında, sorulan soruya, herhangi bir yerden en iyi şekilde açıklama getiren cevabı bekleriz.

Okul ve iş tecrübeleri çoğunlukla geçmiş davranış açısından iyi örnek oluştursa da hayatınızın diğer alanlarından, örneğin gönüllü çalışmalar, askerlik, klüpler ve organizasyonlar gibi farklı yerlerden edindiğiniz tecrübelerden de cevaplar verebilirsiniz.

Sorularımıza nasıl tam cevap verebileceğinize dair hazırlık yapın

SGS iş görüşmesini yapan kişi sizin geçmiş davranışınızı en iyi bir şekilde anlayabilmek için tam cevap bekler. Cevabınız davranışınızın geçtiği durumla ilgili bilgiyi verecek şekilde başlamalı, ne yaptığınızı ve sonuçların ne olduğunu açıklamalıdır.