Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Çok fazlı akış ölçümü, bir kuyunun üretimi sırasında petrol, su ve gazın akış hızlarını ayrı ayrı sürekli olarak ölçer.

Bu akış hızlarının ölçülmesine duyulan ihtiyaç, geçen son birkaç on yıl içinde endüstride daha önce açılan yatakların ekonomik verimliliğini araştırma zorunluluğu ortaya çıkınca artış göstermiştir.

Günümüzün teknolojisi, eski bir kuyu daha arama aşamasındayken elde edilebileceğinden çok daha fazla doğruluk ve güvenilirlik sağlamaktadır. Yeni petrol sahalarının değerlendirilmesinde de kullanışlı olan çok fazlı debimetre (MPFM), diğer yöntemlere göre hızlı kuyu tanısı ve kuyu testi başına daha düşük maliyetiyle kuyu performansı hakkında tam bilgi sağlamaktadır.

Çok fazlı sayaç

SGS, önceki modeline göre yüzde 80 daha hafif ve basit bir tasarıma sahip mobil ünite olarak Roxar 2600 üçüncü nesil MPFM'yi kullanmaktadır. Yenilikçi Zector teknolojisiyle (gelişmiş sinyal işleme, yeni saha elektroniği ve elektrot geometrisi) doğru akış niteliklerini vermesi bir yana, basınç, diferansiyel basınç ve sıcaklık ölçümlerini bir arada sunmaktadır. Radyoaktivite dışı kullanımlar için amaçlanan bir sürümü birçok çalışma koşullarını kapsamaktadır ve özel uygulamalar ve yüksek GVF için bir gama sürümü de mevcuttur.

SGS'nin MPFM hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayın.