Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Dünyadaki petrol ve doğal gaz sahalarının birçoğunda sahanın ticari değerini etkileyen katışmalar bulunur.

Hidrokarbon dışı katışmalar, iz bileşikler ve Benzen, Etilbenzen, Tolüen ve Ksilen (BETX) düzeylerini belirlemek için gereken testlerin tam yelpazesini size sunuyoruz.

SGS, sahanızın üretimini maksimize etmenize, korozyon potansiyelini azaltmanıza ve doğal oluşan sera gazlarının etkisini sınırlandırmanıza yardım etmek için gelişmiş analitik hizmetler üzerine uzmanlaşmaktadır. Laboratuarlarımız gelişmiş testlerle birlikte ASTM standardı yöntemlerini de kullandığından analitik gereksinimlerinizi SGS'ye havale ettiğinizde doğru ve temsili sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Doğal hidrokarbonlardaki katışmalar

FPD GC analizi, kütle spektrometresi, XRF, XRD ve SEM gibi gelişmiş analitik enstrümanlar, hidrokarbonlardaki ve sahadan toplanan hidrokarbon çökeltilerindeki neredeyse her tür doğal oluşumlu katışmaları tespit etmemizi sağlayan araçları bize sunar. Çok çeşitli sıvılar ve üretim sistemleri üzerine analitik geçmişimiz, ehil yorumlar ve deneyimli önerilerden yararlanabilmenizi sağlar.

SGS, GC-FPD ile yerinde iz sülfür çeşitleme ve Sir Galahad ile sürekli cıva takibi hizmetlerini sunmaktadır. Sera gazı emisyon düzeylerini kontrol etmek ve proses ekipmanları tasarımı için önemli olan, doğal hidrokarbonlardaki karbon dioksit ve nitrojen içeriği geleneksel GPA GC yöntemleriyle ölçülmektedir. BETX düzeyleri yaygın çevresel sorundur ve amin işlem ve dehidrasyon operasyonlarının emisyonlarına ilişkin olarak sıkı bir şekilde düzenlenmektedir. SGS, hem ham petrol hem de doğal gaz üretim tesisleri için hem bunların hem de düşük konsantrasyonlardaki diğer aromatik bileşiklerin miktarını tespit etmek için özel olarak tasarlanan kromatografi yöntemlerini kullanmaktadır. Biz ayrıca sabit laboratuarlarımıza sevk edilen numunelerin taşınması sırasında iz bileşiklerin minimal kaybını temin etmek için özel numune silindirlerini de sağlıyoruz.

Hizmetlerimiz aşağıdakileri kapsamaktadır:

  • Hidrokarbon gazları ve sıvılarının radon testi
  • Düşük düzey sürekli cıva içeriği ölçümleri
  • H2S, He, Ar, N2, CO2 dahil genişletilmiş doğal gaz bileşimleri
  • GC-FPD ile iz sülfür bileşenlerinin çeşitlemesi
  • Yüksek çözünürlüklü kromatografi ile BETX analizi

Hidrokarbonlardaki katışmaları anlamanıza nasıl yardım edebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.