Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

ISO 20000 standartları, koordine hizmet yönetimi sürecinin entegrasyonu ve uygulanması üzerine odaklanır. Amacı; devamlı kontrol, daha fazla etkinlik ve devamlı gelişim için fırsatlar sunmaktır. Bu da, çalışanları ve hizmet masası, servis desteği, servis sunumu ve operayon ekibini hizaya sokmak için kuruluşunuz bünyesinde çalışmak anlamına gelir.

IT servis kalitesinde kalite garantisi kazanmayı hedefleyen standart iki ana bölümden oluşur.

  • ISO 20000-1 - bir kuruluşun; uygunluğunuzun değerlendirilebileceği, müşteriler için kabul edilebilir kalitenin yönetilen hizmetlerini sunması için gereksinimlerini tanımlayan resmi bir şartnamedir
  • ISO 20000-2 -ISO 20000-1 kapsamı dahilinde Hizmet Yönetimi süreçlerinin en iyi uygulamasını tanımlayan Uygulama İlkeleri Uygulama İlkeleri, özellikle ISO 20000-1'e ya da hizmet planlama geliştirmeye karşı tetkik için hazırlanan kuruluşlar için kullanışlıdır.

ISO 20000 belgelendirmesi, IT servislerinizin güvenirliğini ve kalitesini çalışanlara, paydaşlara ve müşterilere gösterir.

Hazırlık ve Rehber Tetkikçi Seminer programları dahil olmak üzere, beceri ve farkındalık derecelerine göre çok çeşitli seminer kursları sunuyoruz.

SGS'den alacağınız ISO 20000 belgelendirme tetkiki kuruluşunuzun performans geliştirmesine ve ilerletmesine yardımcı olacaktır.