Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Etkin şikayet yönetimi ile mutsuz müşterileri pozitif işletme fırsatlarına dönüştürebilirsiniz. Memnun müşteriler en iyi temsilcilerinizdir.

Mutsuz bir müşteri, deneyimlerini arkadaşlarıyla ve iş arkadaşlarıyla paylaşacak, itibarınızı zedeleyecektir ve büyük olasılıkla sizin bundan haberiniz bile olmayacaktır. ISO 10002 kullanarak şikayetleri ele alma süreci uygulayarak mutsuz müşterilerinizi memnun müşterilere çevirebilirsiniz ve onların tavsiyelerini kullanarak gelecek müşteri deneyiminizi geliştirebilirsiniz.

Müşterileriniizn şikayetleri iletmesi ve ortaya çıkan konuların çözümlenmesi için müşteri hizmetleri süreçleriniz müşterileriniz için daha basit hale getirilebilir. Şikayet yönetimi, şikayetlerin sayısını azaltmak değil, ortaya çıkan bilgiyi alıp bir gelişim fırsatına dönüştürmektir.

Akıllı şikayet yönetimi, müşteri hizmet standartlarını geliştirmenize ve sizi rakiplerinizden ayıracak, etkin bir şikayet yönetim sistemi sunmanıza yardımcı olacaktır. ISO 10002 Kalite Yönetimine karşı SGS tarafından tetkik: Müşteri Memnuniyeti, kuruluşunuzun müşteri geri bildirimlerini önemsediğini ve müşteri şikayetlerini etkin biçimde aldığını, yönettiğini ve çözümlediğini gösterir.

ISO 10002'ye karşı belgelendirme, kuruluşunuza aşağıdaki özellikleri kapsayan yüksek kalitede ve güvenilir şikayet yönetim sistemi sağlayacaktır:

  • Görünürlük
  • Ulaşılabilirlik
  • Cevap verebilirlik
  • Nesnellik
  • Gizlilik
  • Müşteri odaklı yaklaşım
  • Sorumluluk
  • Sürekli gelişim

ISO 10002 gereksinimlerine karşı yönetim sisteminizin fark değerlendirmesini yürütebilir ya da sizi komple belgelendirme sürecine alabiliriz.

ISO 10002 Kurum Seminerimiz, ISO 10002 gereksinimlerinin esasları ile her tür kuruluşa sağlanmak üzere tasarlanmıştır. Daha fazla bilgi için yerel SGS temsilcisi ile irtibat kurunuz.

ISO 10002'nin uygulanması ile müşteri hizmet standartları ve şikayet yönetimi geliştirmek için SGS ile ortak olun.