Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS Laroute, kargo sahiplerinin aktarım sorunlarını çözmesine ve belirli sözleşme gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olmak amacıyla ek yakıt hizmetleri sağlamaktadır.

Aktarım zorluklarını çözme

Aktarım zorluklarıyla genellikle ham petrolde, akaryakıtta ve vakum gaz yağında karşılaşılmaktadır. En sık talep edilen katkı, akma noktası içindir.

  • Akma noktası katkısı
    Yüksek akma noktasına sahip petrol ürünleri ve ham petroller, ortam sıcaklıkları petrolün Balmumu Görülme Sıcaklığı (WAT) altına düştüğünde nakliye yöntemleri sırasında veya nihai hedefteki koşullardan dolayı tıkanma sorunlarına neden olmasını önlemek için dikkatli aktarım gerektirir. Aşağıdakiler bunlara örnektir:
  • Boru hattı şirketinin, boru hattının tıkanması ihtimalini azaltmak amacıyla akma noktası sınırlaması getirdiği dağlık bir bölgeden geçen petrol veya
  • Petrolün tek şamandıraya demirlemesi (SBM) ile bir denizaltı boru hattına aktarılması. Bu durumda balmumu birikintisinden ve nihai olarak boru hattının tıkanmasından kaçınmak için aktarılan petrolün akma noktasının deniz suyu sıcaklığının altında olduğunu bilmek önemlidir.

Güvenlik hususları:

  • H2S tahliyesi
    Hidrojen sülfid (H2S), kükürtlü ham petrolde doğal olarak bulunmaktadır ve rafineri işlemi sırasında daha ağır akaryakıtlar da birikmektedir. Bu H2S konsantrasyonu, petrolün nakliyesi ve aktarımını son derece tehlikeli hale getirmektedir. H2S tehlikesi, gemi sahiplerinden, liman otoritelerine, petrol terminallerine ve büyük petrol şirketlerine kadar dünyanın çok sayıda bölgesinde yerel sınırlamalar uygulanmasına neden olmuştur.

Sözleşme şartlarının karşılanması

Ham petrol ve petrol ürünleri genellikle yerel özelliklere ve gereksinimlere uygun olarak pazarlanmaktadır. Bu yerel alan dışında alım satımı yapıldığında, alıcının pazar gereksinimlerini karşılamak için petrolün katkılarla işlenmesi gerekebilir.

Hükümetler mevsime bağlı olarak özelliklere farklı sınırlamalar getirmektedir ve bu da petrolün mevcut koşullarda daha kolay aktarılabilmesine imkan tanımaktadır. Özellikler hem konuma hem mevsime göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle petrol ticaretiyle uğraşanlar, temel kalitede gaz yağı alır ve ilgili satış sözleşmesini karşılamak amacıyla ihtiyaç duydukları özelliğe getirmek için harmanlama yapar. Bu süreç, karşılanması gereken özelliklere ve gereken katkılara bağlı olarak çok basit veya çok karmaşık olabilir.

Sözleşme şartlarına uygun olarak uygulanan katkılar genellikle kargonun birim değerini iki şekilde arttırabilir:

  • Katkıların maliyeti artış değerinden daha düşük olduğundan petrolün pazarlanabilirliğini arttırarak değer artışı sağlar
  • Katkı yatırımına yerel pazar gereksinimlerini karşılamak için ihtiyaç duyulmaktadır

Neden SGS Laroute?

Katkı maddeleri hizmetleri sektöründe dünya çapında lideriz ve Eski Sovyetler Birliği (ESB), Orta Doğu, Afrika, Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki ihracat ve ithalat limanlarında faaliyet gösteriyoruz. Eşsiz hizmetler sunuyoruz; başka hiçbir şirket bizimle aynı coğrafi kapsama, stok, ekipman ve liman erişimine sahip değildir.

Halihazırda yıllık 40 milyon ton ham petrol ve petrol ürünü için katkılar sağlıyoruz. Yerel pazar gereksinimlerine uygun katkı maddeleri stoklarıyla 36 ülkede faaliyet gösteriyoruz.

SGS Laroute'un yakıt katkısı hizmetlerinin operasyonlarınızı nasıl destekleyebileceğini öğrenin.