Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’nin FSMA denetimleri ile FDA tarafından geliştirilen yeni yasaya uygunluğunuzu sağlayın.

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından getirilen Gıda Güvenliği Modernizasyon Kanunu (FSMA), ABD’nin 70 yıldan uzun süredir gördüğü en kapsamlı gıda güvenliği reformu olarak kabul ediliyor. Gıda güvenliğine ilişkin getirilen önceki düzenlemelerden farklı olarak kontaminasyona odaklanan FSMA, gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin tedarik zincirleri boyunca güvenli süreçler uygulamalarını gerektirmektedir. FDA gerekliliklerini yerine getirip ABD’nin şart koştuğu yeni standartlara uygunluk sağlamanızda FSMA denetimlerimizle şirketinize destek olabiliriz. Sunduğumuz önleyici kontrol tetkiği; 21 CFR 117 (İnsan Gıdaları için Önleyici Kontroller) standardına uygunluk denetimleri olarak da bilinmektedir.

Neden SGS’nin FSMA denetimlerini tercih etmelisiniz?

Belgelendirme için gerekli koşulları karşıladığınızdan emin olabilmeniz için FSMA ön değerlendirmeleri, mevcut durum denetimi, eksikliklerin değerlendirildiği denetimler gibi kapsamlı denetim hizmetleri sunuyoruz. Her şirketin kendine has ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak geliştirilen denetimlerimiz şunlardır:

  • Tesis büyüklüğü, belgelendirme durumu ve diğer kriterlere göre uyarlanır
  • Şirketin gıda güvenliği sistemlerinin henüz kapsamadığı belirli gereklilikleri gündeme getirir
  • Müşterinin şart koştuğu ek gereklilikleri ve çeşitli risk önlemlerini sürece entegre edebilir

Çeşitli denetimleri tek olarak sunduğumuz gibi, denetim ve belgelendirme faaliyetleri için kapsamlı bir program da oluşturabiliriz:

  • Gıda belgelendirme denetimlerine paralel olarak (voluntary module) FSMA denetimleri yürütebiliriz.
  • Ayrı olarak da tek başına FSMA denetimleri yürütebiliriz.

Ayrıca SGS tarafından sağlanabilen, FSPCA PCQI semineri, katılımcılarına gıda güvenliği planının hazırlanması, önleyici kontrollerin belirlenmesi ve FSMA açısından birçok gerekliliğinin validasyonu ve yönetimi konularında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır. Bu seminerimizi başarıyla tamamlayan kişiler PCQI (Preventive Controls Qualified Individual) sertifikasına sahip olup, FSMA gerekliliklerini firmalarında kurarak, sistemi sürdürebileceklerdir.

 

Gıda sektörüne yönelik tetkik ve belgelendirme hizmetlerinde bir dünya lideri

130’dan fazla ülkede faaliyet gösteren bir kuruluş olarak, gıda uzmanlarından oluşan dünyanın en büyük ağına sahibiz. Yerel dili konuşan ve bulunduğu pazarın kültürünü anlayan uzmanlarımız, dünyanın dört bir yanında tutarlı, güvenilir ve etkin maliyetli hizmetler sağlar. Gıda tedarik zincirinin tüm aşamalarında kalite, güvenlik ve sürdürülebilirliğin korunmasında etkili çözümler sunuyoruz.

FSMA denetimleriyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.