Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, metalle kirletilmiş atık suları ve diğer akışkanları arıtabilecek güvenilir ve düşük maliyetli bir yönteme ihtiyacınız olduğunu bilmektedir.

Yüksek Yoğunluklu Tortu (HDS) prosesi uzmanlarımız 1998 yılından beri bu tip tesisler geliştirmiş ve pek çok kaliteli HDS çözümü sunmuştur. Tesisinizin çevreye duyarlı bir şekilde sürdürülebilir su arıtma çözümleri kullandığından emin olmak için bizimle çalışın.

HDS teknolojisi, basınç oksidasyonu veya bio oksidasyon sonucunda yüksek sülfat iyonlu çözümler üreten faydalı bir uygulamadır. HDS prosesimiz baz metalleri stabil presipitatlar şeklinde etkin bir şekilde temizler ve kalsiyum presipitatları oluşturur. Demir, geri dönüştürülmüş atıkların yüzeylerine diğer elementlerle birlikte çöker.

HDS prosesinde, kireç taşı/kireç ve geri dönüştürülmüş atık prosesin hemen başında kireç/atık karıştırma tankına eklenir. Böylece doğal bir nötrleştirme ajanı elde edilir. Bu karışım, gelen solüsyonlarla birlikte karıştırılarak nötralizasyonun elde edilmesini sağlayan bir hızlı karıştırma tankına boşaltılır. Karışım daha sonra ana kireç reaktörüne beslenir. Burada, yüksek havalandırma ve yüksek kesme karıştırması sayesinde en iyi proses kimyası ve berraklaştırıcı performansı elde edilir. Kireç reaktöründen boşaltılan maddeler daha sonra flokülentle işlenir. Berraklaştırıcı, işlenen atık sıvıyı karışımdan ayırır ve bir kısmı yeniden prosesin başındaki işlemlere tabi tutulur.

HDS prosesi, standart ekipmanlar kullanan kanıtlanmış ve güvenilir bir teknolojidir. Metalin atılmasında kireç çökeltme sistemlerinden çok daha fazla avantaj sunar.

Bunlar arasında:

  • Sulu çamur yoğunluğundaki artış sayesinde daha fazla miktarda sulu çamurun azaltılması Katı maddelerdeki %2-30 arasındaki bir artışın sulu çamur miktarını %95 kadar azaltması
  • Daha az sulu çamur imha maliyetleri
  • Daha yüksek kimyasal ve fiziksel sulu çamur stabilitesi. Birkaç günlük tortu bırakmanın ardından, sulu çamur tahliye olmaya başlar ve %50'den daha fazla katı içerir. Bu kat maddeler, işlemlerin yapıldığı tankın üzerindeki insanların ağırlığını kaldırabilecek kadar stabildir.
  • Uzun vadeli verimlilik Bir tesiste 15 yıl boyunca HDS kullanılmasından sonra o tesisin çevresindeki yeraltı sularında kirlenmenin ortadan kalktığı görülmüştür.
  • Yerel yönetmelikleri karşılayabilecek yüksek kaliteli bir sıvı atık üretimi
  • Kolay otomasyon

SGS, pek çok madencilik ve endüstriyel kaynaklı sıvı atık için HDS teknolojisini kullanmada endüstri lideridir. SGS, HDS projenizi etkileyebilecek her türlü unsuru dikkate alır ve projenizin tasarım ve genel yapısının çevreyle ilgili yerel yönetmeliklere uygun hale gelmesini sağlar. Birinci önceliğimiz, çevresel atık sınırlamalarına etkin ve düşük maliyetli bir şekilde uyum sağlayabilmenizdir. Atık su faaliyetlerinizi yönetmenize yardımcı olacak HDS uzmanlarımızın desteğini almak için bizimle hemen irtibat kurun.