Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Sıralı veya tanısal yıkama (DL), bakır minerallerinin tam konumunu belirlemek için tanısal bir araç olarak kullanılan önemli bir işlemdir. Bu çok adımlı ortam liçi işlemi, karmaşık bakır minerolojisi ile çökeltilerdeki değişkenlikle uğraşmada önemli bir araçtır.

Sıralı yıkama, 1980'lerden bu yana kullanılan sağlam bir deney prosedürüdür. Sıralı Yıkama karmaşık bir prosedürdür. Bu testleri yürüten çalışanlarda yüksek seviyede minerolojik uzmanlık ve test sonuçları doğru ve tekrarlanabilir olacaksa, sıkı bir şekilde kontrol edilen kalite kontrol gerektirir. SGS, mineroloji uzmanları, kimyagerler ve mühendislerin küresel ağı tarafından desteklenmektedir. Bağımsız üçüncü taraf test sonuçlarımız tüm dünyadaki finansörler tarafından kolaylıkla kabul görmektedir.

SGS sıralı yıkama sırasında zamanı, sıcaklığı, kimyayı ve diğer parametreleri sıkı bir şekilde kontrol eder. Başlangıç mineroloji değerlendirmesini takiben, SGS uzmanları cevheri bir adımlar dizisine tabi tutar:

  1. Bir saat boyunca 20°C (veya ısıtılmış) sülfürik asit parçalanması
  2. 30 dakika boyunca 20°C (veya ısıtılmış) siyanür parçalanması
  3. Altın suyu veya standart dört asitli parçalama ile parçalanma

Daha sonra, bu üç parçalanma sırasında parçalanan bakır toplamını hesaplarız ve hesaplanan bakırı toplam bakır analizi ile karşılaştırırız. Bu deney sırasında elde edilen veriler, iş akış şeması geliştirme ve pilot tesis tasarımı için önemlidir.

SGS sıralı yıkama, altın cevher kütlesini bakır minerolojisine karıştırmak için güvenli bir çözeltidir. Basınçlı yıkama, sağladığımız birçok basınç ve ortam liçi işleminden biridir. Hangi yıkama prosedürünün metal geri kazanımı ödemenizi en uygun hale getireceğini ve sonucunuzu geliştireceğini belirlemek için erken planlama ve teklif aşamasında bizimle iletişime geçin.