Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'nin felsefesi, Tekil Yük Testi gibi bazı özel ufalama testleri kullanarak öncelikle cevherinizin değişkenliğini belirlemektir. Bunun ardından, projenizin aşamasına bağlı olarak öğütme devrenizi tasarlar ve geliştiririz.

Tekil yük testi, kaya çeşitlerinin Tekil Yük Kuvvet Endeksini (Is(50)) ve Tekil Yük Kuvvetlerinin en büyük ve en küçük değerler veren yöndeki Tekil Yük Kuvvetleri oranını gösteren Eşyönsüz Kuvvet Endeksi (Ia(50)) değerlerini ölçer. Cevher formundaki kaya türleri (çapsal ve eksenel testler), kesilmiş bloklar (blok testi) veya şekilsiz kütleler (şekilsiz kütle testi) üstü kesik, konik bir merdane çifti vasıtasıyla konsantre yük uygulamasıyla kırılır. Gerekli test ekipmanı hafif ve genellikle taşınabilir özelliktedir.

Besleme Numunesi Gereksinimleri:

  • Her numune için en az 10 çeşit gereklidir. Sondajdan hemen sonra numune toplanır. heterojen ya da eşyönsüz ise daha fazla çeşit gerekebilir.
  • Uzunluk/çap oranı 1'den fazla olan cevher türleri çapsal testler için idealdir.
  • Uzunluk/çap oranı 0,3-1 arasında olan cevher türleri eksenel testler için idealdir.

Uzunluk/yükseklik oranı 1'den yüksek, yükseklik/genişlik oranı ise 0,3-1 arasında olan blok ya da şekilsiz kütleler de bu testler için idealdir.

SGS'nin ufalama uzmanları, diğer laboratuvar ölçekli ufalama testleriyle birlikte tekil yük testi de uygulamaktadır. Pek çok farklı yöntemin kullanılması, son derece güvenilir ve kesin sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Cevher kütlenizin değişkenliğini belirlemek için bizimle irtibat kurun.