Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'nin, size benzersiz bir analitik hizmet sunabilecek pek çok laboratuvardan oluşan global bir ağı bulunmaktadır. Jeokimyasal hedeflere ulaşılması için endüstride pek çok farklı analitik yöntem mevcuttur. Verilerin kullanım amacına bağlı olarak faydalanılabilecek çok sayıda çürütme tekniği vardır - çok zayıf ekstraksiyondan eksiksiz çözündürmeye kadar. Kral suyunda yıkamayla çıkarma yöntemi, altın ve baz metaller dahil pek çok element için iyi bir yöntemdir. SGS uzmanları, amacınıza en uygun altın (Au) analiz veya deney tekniğinin seçilmesinde size yardımcı olacaktır.

Kral suyunda yıkama, 3:1 oranında hidroklorik asit/nitrik asit karışımıdır. Bu, pek çok baz metal sülfür mineralin yanı sıra altın ve platinyumu da çözündüren güçlü bir oksitleyici karışımdır. Ancak, öğütülmemiş silikat ve alumin kalıntısı ile garnet ve spinel gibi erimesi güç mineraller de bırakan kısmi bir liçtir. Hedef elementlere ve bunların tahmini konsantrasyonlarına bağlı olarak numune büyüklüğünü 1 gr'den daha küçük ebatlardan, 20 gr ve 50 gr'ye kadar ebatlara çıkarmak mümkündür. Alt ppb tespit limitleri mümkündür, düşük ppb'de baz metal tespit limitleri yaygındır.

Kral suyunda yıkama, bir miktar volatil arsenik ve antimon kaybıyla sonuçlanabilir. Sülfür sülfat şeklinde oksitlenince, çözünmez baryum ve kurşun sülfatlar çökebilir. Kral suyunda yıkama güçlü bir oksitleyici ajan olduğundan bu doğal bir durumdur.

SGS tüm laboratuvarlarında kalite takibi yapabilen kapsamlı ve sürekli bir programa sahiptir. Onlarca laboratuvarımız, endüstride kabul görmüş uluslararası sertifikalara ve/veya akreditasyonlara sahiptir. Bunların kapsamı her laboratuvarda farklıdır.

Altın deneyi ihtiyaçlarınız için kral suyunda yıkama yönteminin en doğru çürütme tekniği olup olmadığını öğrenmek için SGS'yle hemen iletişim kurun.