Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'nin rehabilitasyon planlaması ile taş ocağı işletmesi sona erdiğinde çevresel etkiyi azaltın.

Taş ocağı hem operasyonlar sırasında hem de kapatıldıktan sonra yerel çevreyi önemli ölçüde etkiler. Malzeme çıkarma, toprak kaldırma ve toprak altı kazma bir sahanın topoğrafyasını, yerel havza ve ekosistemini büyük ölçüde etkileyebilir.

Taş ocağı rehabilitasyon planları, yerel ekosistemin ve paydaşlarının benzersiz gereksinimlerini dikkate alarak çevreyi sürdürülebilir bir düzeye geri döndürmeyi amaçlamaktadır. Proaktif planlama, faunanın, flora ve yerel sakinlerin ek faydalar elde ettiği yeni mikro ekosistemlerin oluşturulmasına katkıda bulunabilir.

SGS rehabilitasyon planları

Operatörlerin taş ocağı faaliyetlerini durdurduklarında kullanmaları için uzman bir rehabilitasyon planı hazırlama hizmeti sunuyoruz. Planlarımız, Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi (WBCSD) ile işbirliği içinde Çimento Sürdürülebilirlik Girişimi (CSI) tarafından Taş Ocağı Rehabilitasyonu Kılavuzunda yer alan tavsiyeleri takip etmektedir.

Neden SGS'yi seçmelisiniz?

SGS, kalite ve doğruluk için bir semboldür. Bizimle çalıştığınızda, çevre uzmanları ve yerel saha ekiplerinden oluşan global bir ağa erişiyorsunuz. Projeniz dünyanın neresinde olursa olsun, profesyonel yardım sağlama kapasitesine sahibiz. Bizimle çalışmak, global deneyimle desteklenen yerel bilgi birikimini garanti eder.

Rehabilitasyon planlaması hakkında daha fazla bilgi için yerel SGS ofisinizle iletişime geçin.


bizimle iletişime