Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Malın içerdiği hacim ve ağırlığı belirlemek için stoklar ölçülmelidir.

SGS, tüm yüzey alanının görülebilir olduğu depolarda ölçüm yapmak için gelişmiş lazer bazlı aletli yöntem olan takometre kullanmaktadır. Daha sonra, limanlarda, rafinerilerde, üretim tesislerinde veya maden şantiyelerindeki mineral stoklarının doğru ölçümlerini sunabiliriz. Bu veriler ruhsat düzenlemelerine olan uygunluğu garanti eder ve devam eden hızlı hesaplamalar aracılığıyla stoğunuzu ve envanterinizi kontrol etmenize olanak sağlar.

Dünyanın her yerinde, SGS'nin profesyonel ekibi, bağımsız stok izleme ve ölçümünde kapsamlı deneyime sahiptir. Malınızın hacminin ve ağırlığının tam ve doğru ölçümünü elde etmek için sizinle birlikte çalışırız. Doğru stok değerlendirmesi ve ölçümü, aşağıdakiler dahil olmak üzere size bir takım faydalar sağlar:

  • Mali raporlar, tüketim vergisi, krediler için envanterin şeffaf bir biçimde değerlendirilmesi
  • Ulusal ve ruhsatla ilgili diğer düzenleme gerekliliklerine uygunluk
  • Satın alma ve stok idaresini planlamanıza ve yönetmenize yardımcı olan veriler
  • Günlük geçici raporlar dahil olmak üzere envanterin çok çabuk hesaplanması

Takometre Stok Ölçümü

SGS uzmanları, boşaltma ile oluşturulan düzensiz yığınları veya taşıyıcılar tarafından oluşturulan daha kontrollü yığınları ölçmek için takometre metodu kullanmaktadır. Yığınlarınızı ölçerek elde ettiğimiz verileri takometre veri kaydedicisine gireriz ve daha sonra asıl hacmi hesaplamak için bu verileri bir bilgisayara indiririz. Bu veriler, Civil CAD yazılımı kullanılarak yığının çevreli haritasını oluşturmak için de kullanılır.

Yoğunluğu ve Tüm Tonajı Belirleme

SGS teknik uzmanları, sondaj ve yoğunluk algılama ekipmanı kullanarak materyalinizin yoğunluğunu belirler. Ekipmanımız, asıl fonksiyonu depolama hav yoğunluğunu doğru bir şekilde nitelendirmek için kullanılan verileri toplamak olan uzmanlar tarafından işletilmektedir. Yığın yoğunluğu verileri, yığınlarınızın tüm tonajını hesaplamak için kullanılır.

Doğru ve güvenilir stok sahası envanter ölçümü, dökme yük inceleme ve kontrolünde güvenilir bir lider olan SGS tarafından sunulan bir kargo ve gemi hizmetidir.