Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, güvenilir ve bağımsız kömür analizinde bir dünya lideridir.

Kömür parçalanması ve konveyörden düşerken ufalanma sonucunda kaybolan kömür miktarı, kömür satıcıları, madenler, enerji santralleri, hazırlama tesisleri, limanlar ve terminaller için önemli bir konudur.  SGS'nin ufalanma testlerinin sonuçları, taşıma ve aktarma sırasında kömürün parçalanmaya dayanma kapasitesini tahmin etmenizi sağlar.

Doğru, bağımsız ufalanma analizleri, kömürünüzün gerçek değerini belirlemenize imkan tanır. Size, çeşitli uluslararası standartlara uygun, zamanında ve şeffaf kömür ufalanabilirlik verileri sağlamak için gereken uzmanlığa ve ekipmana sahibiz.

Ufalanma testi sırasında önceden belirlenen boyuttaki kömür, belirli bir yükseklikten çelik bir plakaya düşer.  Ufalanan parçalar ardından ayrılır ve her bir grup için kütle kaydedilir.  Her bir boyut grubuna ufalanan orijinal numune yüzdesi, kömürünüzün ufalanabilirliğini belirtir.

Ufalanabilirlik testi, SGS tarafından sağlanan geniş bir dizi kömür ve kok test işleminden sadece biridir. Kömür ve kokun ister üreticisi, ister kullanıcısı ya da taşıyıcısı olun, tam donanımlı laboratuvarlarımızda gerçekleştirilen test işlemi, kalite kaygılarınızı kontrol etmenize yardımcı olacak güvenilir analiz sonuçları sağlar.