Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Tezgah ve pilot ölçek karbonlaştırma deneyi, ticari kok fırınlarında test etmeden önce kok kömürlerin ve kok kömürü karışımlarının değerlendirilmesi amacıyla kullanılır. Kok kömürün özelliklerinin tam olarak anlaşılması, kok tesisinin güvenli, optimum çalışmasını sağlar.

SGS, kömür karbonlaştırma testleri vasıtasıyla kömürünüzün genel kalitesini doğru şekilde değerlendirmek için teknik uzmanlığa sahiptir. Tüm dünyada, büyük kömür üretim tesislerinde bulunan laboratuvarlarımızdan hızlı, güvenilir ve tarafsız sonuçlar sağlıyoruz.

SGS teknik uzmanları, kömürün ve kömür karışımlarının yan ürün kok fırınlarında ne kadar iyi performans göstereceğini değerlendirmek amacıyla karbonizasyon testi sonuçlarını kullanabilir. Test ettiğimiz kömür özellikleri, kok kütlesini fırından itme kolaylığı, kok basıncı ve oluşan kok kalitesidir. Kömür karbonizasyon testlerimiz aşağıdakileri içerir:

  • Alttan Isıtılan Fırın (SHO)
    Alttan ısıtılan fırınlarda gerçekleştirilen testler, kontrollü koşullarda ısıtıldığında kömürlerin veya kömür karışımlarının daralma veya genişleme eğilimlerini değerlendirmektedir. SGS teknik personeli, kok fırınınızda güvenle yüksek kaliteli kok üretmek için gereken belirli kömür karışımlarını formüle etmenize yardımcı olacak veriler üretecektir.
  • 30 lb Basınç Testi Fırını (PTO)
    SGS test laboratuvarları, 2 bilgisayar kontrollü ısıtma programının bulunduğu 30 lb basınç test fırınına sahiptir. Teknik personelimiz, kömür numunesinin oluşturduğu maksimum duvar basıncını belirlemek için 3 saatlik bir program gerçekleştirmekte ve reaktivite ve reaksiyon sonrası sağlamlık testiyle kok üretmek için 7 saatlik bir program uygulamaktadır. Yüksek kok basıncı, yan ürün kok fırınlarında duvarlara hasar verebilir. SGS, orta ve düşük volatil kok kömürlerini değerlendirmenize yardımcı olacak verileri sağlamak için PTO'yu etkin bir tarama ve karşılaştırma aracı olarak kullanmaktadır.
  • Taşınabilir Duvar Fırın Testi
    SGS sizin kömür karbonlaştırma deneyinizi gerçekleştirebilmek için taşınabilir duvarlı fırın kullanmaktadır. 18’ fırınımız, yeni veya değiştirilmiş kömür karışımlarını test etmek amacıyla 650-750 lbs kömür alabilmektedir. Bu fırın, uygun boyutta ve stabilite, sertlik ve CRI/CSR gibi kok fiziksel testleri için uygun kalitede kok üretmektedir. Test sırasında oluşan duvar ve iç gaz basınçları da ölçülmelidir. Taşınabilir duvar, aşırı genişleme ve/veya basınç kaynaklı fırın hasarlarını önler.

SGS karbonizasyon testlerinin sonuçları, maksimum kalitede kok üreten kömür veya kömür karışımlarını seçmenize imkan tanır. Doğru kömür veya kömür karışımlarını kullanmak, tesisin sorunsuz çalışmasını ve işletme masraflarının düşmesini sağlar. Kömür ve kok analizinde lider olan SGS'nin kömür karbonlaştırma test sonuçlarına güvenebilirsiniz.