Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Çocukların daha iyi korunmalarını sağlamak amacıyla, yeni AB Oyuncak Güvenliği Direktifi ve Tüketici Ürünleri Güvenliğini Geliştirme Yasası (CPSIA) ile AB ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından çocuklara yönelik ürünlerle ilgili daha sıkı oyuncak güvenlik gereklilikleri uygulamaya konmuştur.

Son bir kaç yıldır çocuklara yönelik ürünlerin büyük bir kısmı, AB ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetkili mercilerce geri çağırma bildirimlerine maruz kalmışlardır. Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Rusya ve Japonya da kendi oyuncak yönetmeliklerini ve standartlarını geliştirmişlerdir.

SGS’yi ortağınız olarak seçmeniz, oyuncaklarınızın ve çocuklara yönelik ürünlerinizin, bu ürünleri dünyanın neresinde piyasaya sürmek isterseniz isteyin yönetmeliklere uygun olacaklarından emin olmanız anlamına gelir. Hizmetlerimiz, peluş oyuncaklardan üzerine binilen oyuncaklara kadar her tür oyuncağı, biberonlardan emniyet kapılarına ve bebek arabalarına kadar çocuklara yönelik her tür ürünü kapsamaktadır.

Fikir, tasarım ve prototip aşamalarında, tedarik zinciriniz boyunca ürün güvenliği ve kalite güvencesi çözümlerini özelleştirerek sizinle çalışabiliriz. Risk değerlendirmesi, test etme, tetkik, denetim, nakliyat öncesi test ve teknik destek hizmetlerini yürütebilir ve ürünlerinizi piyasaya güvenle sürmeniz için ihtiyacınız olan tüm belgelendirme ve dokümantasyonu sağlayabiliriz. 

Laboratuvarlarımız tüm ilgili akreditasyon mercilerinden ve endüstri birliklerinden uluslararası akreditasyon almıştır. AB ve A.B.D.’deki ve küresel (ISO) düzeydeki standardizasyon komitelerinde yer alan uzmanlarımız, mevzuata ilişkin güncel gelişmelerden haberdar olup, küresel laboratuvar ağımızda protokoller, standardizasyon gelişimleri ve yorumlama konularına yönelik koordinasyonu sağlarlar.