Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, çok çeşitli mineral testinden elde edilen doğru, güvenilir sonuçları sağlamada liderdir.

Bu işlemler arasında, yoğunluk ölçer ve su ve hava yöntemi veya gerekirse balmumu yöntemi kullanılarak spesifik ağırlığın (SG) ve kayaçların, cevherlerin ve agregaların yığın yoğunluğunun (BD) belirlenmesi yer almaktadır.  Bu testler, birçok SGS laboratuvarında düzenli olarak yürütülmektedir.  SG ve BD testlerinden elde edilen bağımsız sonuçlar dünya çapında kabul görmekte ve çeşitli ulusal ve uluslararası standartlar ile uyum sağlamaktadır.  

Oldukça basit olan bu testlerden elde edilen kalitatif ve kantitatif sonuçlar, madencilik, endüstriyel veya inşaat işletmelerinin başarısı için elzem olan bilgileri sağlamaktadır. Bu testlerden üretilen veriler, aşağıdaki sonuçları verebilir:

  • İşlemeyi karmaşık hale getirebilecek pay metaller ve diğer elementler dahil numunelerin mineral bileşiminin kesin ve doğru tanımlanması
  • Cevheriniz için en etkili işleme yönteminin desteklenmesi
  • İşleme ekipmanının uygun boyutlandırılması    
  • Nakliye ve depolama maliyetlerini hesaplamak için gerekli olan cevherlerin net ağırlığı

"Spesifik ağırlık", bir materyalin suya oranla sahip olduğu yoğunluktur. Kayaçlar birçok ayrı mineral fazlarından oluştuğundan, sabit bir spesifik ağırlıkları yoktur. Onun yerine, bir kayacın "yığın yoğunluğu", numunedeki tüm minerallerin ayrı ayrı spesifik ağırlıklarının çarpılması ile elde edilen sonuç şeklinde ortaya çıkar. SGS, mineral fazlarının QEMSCAN(R) kullanılarak tanımlanması dahil, bu parametreleri belirlemede kapsamlı bir deneyime sahiptir. 

SGS uzmanları, spesifik ağırlığı ve numunenizin yığın yoğunluğunu belirlemek için dikkatle kontrol edilen laboratuvar koşulları altında çalışmaktadır. SG ve BD test işlemlerimiz arasında endüstriyel standart yoğunluk ölçeri ve gerekli olduğunda su ve hava yöntemi veya balmumu yöntemi yer almaktadır.

SGS, mineral sanayiine çok kapsamlı fiziksel deney hizmetleri sağlamaktadır. Spesifik ağırlık ve yığın yoğunluk testleri, işleme operasyonunuzu tasarlamanız ve planlamanız için gereken önemli bilgileri sağlamaktadır.