Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

VDA 6.3 süreç tetkikleri: İşletmenizde ve tedarik zincirinizde uygulanan süreçleri optimize edin ve süreçlerdeki riskleri kontrol altında tutun.

VDA 6.3 standardı, otomotiv ürünleri ve hizmetleri sağlayan işletmelere yönelik olup, VDA-QMC ve Alman otomotiv sektörünü tarafından geliştirilmiş kapsamlı ve süreç bazlı bir tetkik sistemidir. Bu standardın 2016 yılında yayımlanan üçüncü sürümü, sağlanan süreç tetkik sistemini daha pratik hale getirmekle beraber, IATF 16949:2016 gerekliliklerini daha yakından yansıtmaktadır.

VDA 6.3 standardı, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren her ölçekteki işletmeye yapılacak tetkiklerde uygulanabilir. Bu işletmelere aşağıdakiler dahildir:

  • Fonskiyonel sistemlerin ve ürünlerin Ar-Ge’sini yapan şirketler
  • Çeşitli teknolojiler ve imalat yöntemleri kullanarak ürün montajı yapan veya bu kapsamda hizmet veren şirketler

Yaygın olarak kullanılan bu standardın benzerleri farklı sektörlerde de mevcuttur.

SGS’nin VDA 6.3 süreç tetkiklerini neden tercih etmelisiniz?

VDA 6.3 süreç tetkik sistemi, kritik sorunları ve/veya sapmaları ve bunların nedenlerini tespit eder ve kendinize belli süreler ve sorumluluklar belirleyerek bu sorunları çözecek eylem planları geliştirebilmenizi sağlar. Bu sayede, süreçlerinizi geliştirip optimize edebilir ve şirketinizi mükemmellikte bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Bu tetkik sistemi, tedarik zincirinin hangi halkasında olursa olsun, ürün yaşam döngüsünün bütününe uygulanabilir. Sorulan hedefe yönelik sorular süreçlerin kilit noktalarına ışık tutar; uygulanan değerlendirme sistemi ve metodoloji ise, bu noktalar hakkında ölçülebilir sonuçlar sağlar.

Tetkik hizmetlerinde bir dünya lideri

Dünyanın dört bir yanında sunduğumuz VDA 6.3 tetkiklerimiz ile şirketinizdeki süreçleri destekleyebilir ve tedarik zincirlerinizde uygunluğu sağlayabiliriz. Ek olarak sunduğumuz özellikli tetkik hizmetlerimiz:

  • Katmanlı süreç tetkikleri
  • Potansiyel tedarikçi tetikleri
  • Lansman öncesi hazırlık tetkikleri

Sunduğumuz her tetkik programını, işletmenize özel ihtiyaçlar doğrultusunda özel olarak tasarlıyoruz.

Risk yönetimi uygulayarak çalışan uzman denetçilerimiz, eylem planınızın rasyonelliğini inceler, uygulamalarınızı takip eder ve hataların tekrarlanmasını önler.

Tetkiklerimiz tarafsız olduğu için herhangi bir çıkar çatışmasına sebep vermez ve ne sizden ne de tedarikçilerinizden dışarıya teknoloji ile ilgili bilgi vb. sızıntılara neden olmaz.

Düzenli tetkiklerden ve takip eden iyileştirme çalışmalarından oluşan sistematik bir süreç inşa etmenizde destek olarak, işletmenizin ve tedarik zincirinizin sürdürülebilirliğini ve rekabet gücünü korumasını sağlayabiliriz.

Daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.