Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Araçlarınızı veya araç parçalarınızı farklı uluslararası pazarlarda satarken hedef pazarınızdaki yasal şartlara göre doğru onayları almanız gerekmektedir.

SGS, onay sürecini kolaylaştıracak ve ürünlerinizin ilgili standartlara ve mevzuata tam uyum göstermesini sağlayacak araç homologasyon hizmetleri sunmaktadır.

Otomotiv homologasyon hizmetlerimiz şunları sağlamaktadır:

  • Türkiye ve Tayvan, Çin için özel uzmanlıkla birlikte, Alman StVZO, Avrupa Birliği Direktifleri ve Avrupa Ekonomik Komisyonu mevzuatı ve başka uluslararası yasalar ve otomotiv homologasyon standartlarına uygun olarak parçalar, sistemler ve araçlar için onaylar almada destek
  • Akredite homologasyon testi hizmetleri
  • Hedef pazarlarınızdaki teknik ve yasal şartları saptamak ve gereken onayları tespit etmek için uzman desteği
  • Üreticinin dokümantasyonu hakkında destek
  • Belgelendirme, güvenlik konuları ve e-mobilite hakkında uzman desteği

ISO/IEC 17025'e uygun teknik hizmet olarak çeşitli Avrupa ve Avrupa dışı onay kuruluşlarında onay işleminizi yönetmekteyiz. Sizin adınıza araçları, sistemleri ve parçaları değerlendirebilmekte ve onaylara başvurmak için ihtiyaç duyduğunuz test raporlarını hazırlayabilmekteyiz.

SGS, M sınıfı (binek arabalar, otobüsler), N sınıfı (kamyonlar) ve O sınıfı (tırlar) araçlar için olan 2007/46/EC'yi ve ayrıca L sınıfı (motosikletler ve hafif 3 ve 4 tekerlekli araçlar) için olan Avrupa Birliği Direktifi 2002/24/EC'yi kapsayan 200'den fazla ulusal ve uluslararası test prosedürü için
hazırlıklıdır.

Uzmanlarımız, dünyaya yayılmış ISO/IEC 17025 uyumlu laboratuvar ağımız ve harici test laboratuvarlarımız aracılığıyla bu testleri gerçekleştirmektedir. Kendi laboratuvarınız da ilgili şartları karşılıyorsa, test için kullanılabilmektedir.

Araç homologasyon hizmetlerimizin hedef pazarlarınıza güvenle ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için hemen SGS ile iletişime geçin.