Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'nin elektrikli araç (EV) akü dayanıklılık test hizmetleri ve kullanım ömrü tahmini, müşterileriniz ve tüketicilerinize ürününüzün kalitesini ispatlamanıza yardımcı olur.

Tüketiciler çekme bataryasının, aracın ömrü boyunca çalışmasını beklerler ancak, akülerin kullanım ömrü sıcaklık, Boşalma Derinliği (DoD), nem ve titreşim gibi bazı faktörlere bağlıdır. Lityum iyon aküler üzerindeki geliştirme çalışmaları iyileştirilmiş kullanım ömrü sunmaya başlamıştır.

Akülerin kullanım ömrü firmanıza önemli finansal ve akdi sonuçlar doğurabilir. Otomotiv hizmetlerimiz bunların bağımsız üçüncü taraf olarak test edilip onaylanabileceği ve belgelendirilebilieceği anlamına gelir.

Elektrikli araç (EV) akü testi hizmetleri şunları içerir:

 • Hızlandırılmış kullanım ömrü testleri
 • Kullanım ömrü süresi tahmini
 • Takvim ömrü süresi
 • Kullanım ömrü testi, dolum ve boşalımı, sıcaklık ve yoğuşma dönüşümü ile birleştirir. Örneğin

  • Yüksek ve Düşük Sıcaklıkta Çalışma Dayanıklık Testleri
  • Motorlu Termal Döngü Dayanıklılık Testi
  • Termal Nem Döngüsü Testi
  • Yüksek Sıcaklık ve Nem Dayanıklılığı

OEM teknik koşulları gerektirdiği takdirde, titreşim ve şok, akım döngüsü ve sıcaklik ile aynı anda uygulanabilir.  

Ayrıca CAN-Bus gibi veri arayüzleri için de paketler için karakterizasyon ve performans testleri konularında sizi destekleyebiliriz. Test ortamları restbus simülasyonu ve bus-veri akışının gözlemlenmesini gerçekleştirebilir. 'Yeni akım limtlerinin seçilmesi' veya 'soğutma koşullarının değiştirilmesi' gibi belirlenen davranışlar otomatik test süreçleri sırasında aracın koşullarını simüle etmek için gerçekleştirilebilir.  

Akü güvenliği test uzmanları ve tesisleri global agımız ile kapsamlı teknik tecrübemiz, her nerede olursanız olun, ürünleri pazar için hazırlamanıza yardımcı olacak ideal ortaktır.

Akü dayanıklılık testleri ve kullanım ömrü hizmetlerinin tüketiciler ve otomotiv sektörü tarafından belirlenen gereklilikleri karşılamanızda nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için SGS ile irtibata geçin.