Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'nin IEC 62660 ve IEC 61892 dahil akü karakterizasyon ve performans test hizmetleri - ürününüzün kalitesini ve etkinliğini gösterin.

Otomotiv uygulamaları için son teknolojiyi kullanarak tam kapsamlı hizmet sağlıyoruz - akü paketleri için 600A'e kadar akım genliği ve 1000V'ye kadar voltajları kapsayan test ortamları.

Hücre, modül ve akü paketleri şu alanlarda karakterize edilir:

  • Amper-saat olarak kapasite
  • Dahili Rezistans
  • Karmaşık İmpedans
  • Dinamik Etki Tepki

Klimatik odalar karakterizasyon sırasında sabit çevresel ortamlar yaratarak, simülasyonun dünya genelindeki tüm iklim koşullarını kapsayacak şekilde, tam otomotiv ısı aralığında gerçekleştirilmesini sağlar.

Akü performans hizmetleri şunların belirlenmesini sağlar:

  • Şarj Durumu (SOC)
  • Sağlık Durumu (SOH)
  • Enerji Verimliliği

Akülü Elektrikli Araçlar (BEV), Hibrid Elektrikli Araçlar (HEV) ve Elektrik Prizinde Şarj Edilebilir Hibrid Elektrikli Araçların (PHEV) aktarma sistemleri için Sürüş Çevrimleri araba üreticilerinin (OEMler) teknik koşullarına göre simüle edilir. Gerektiği durumlarda 1ms'nin altında akım yükselme süreleri uygulanabilir. Sürüş Çevrimleri sırasında aracın ısı koşullarını hassas bir şekilde yaratmak için kontrollü soğutma yapılabilir. Hibrid Araç Aküleri için Soğuk Marş Testleri akü test alanlarımızı tamamlar.

Endüstri uzmanlarımız araba üreticilerinin en son karakterizasyon ve performans test gereklilikleri konusunda bilgi sahibidirler. Otomotiv sektörü için onlarca yıldır güvenilir teknik hizmet ve test ortağıyız.

Sunulan testler SAE, VDA, ISO gibi ilgili mevzuat ve standartlara uygundur (örneğin ISO 12405) ve IEC standartları (örneğin IEC 62660 eski adıyla IEC 61982-4).

Akü testi hizmetlerimizin otomotiv sektörünün gerekliliklerini sağlamanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için SGS ile hemen iletişime geçin.