Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’nin e-seminerinden faydalanarak, AB’nin Tıbbi Cihaz Yönetmeliği hakkında bilginizi geliştirin ve nasıl uygulayabileceğinizi öğrenin.

AB’nin Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (MDR), 5 Mayıs 2017 tarihli Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde yayımlanmıştır. 2017/745 sayılı AB yönetmeliği olarak yayımlanan MDR, tıbbi cihazları ve vücuda yerleştirilebilir aktif tıbbi cihazları kapsamaktadır. Yönetmeliğin koştuğu şartlar; Avrupa Komisyonunu, tıbbi cihaz üreticilerini, onaylı kuruluşları (Notified Bodies) ve üye ülkelerin yetkili makamlarını ilgilendiren gereklilikleri tanımlamaktadır. Yeni yönetmelik, önceki Tıbbi Cihaz Direktifi’nden (MDD) yaklaşık üç kat daha uzun ve çok daha katı. Avrupa’da in tıbbi cihaz sektöründe faaliyet gösteren taraflara, 25 Mayıs 2017 tarihinde başlayan üç yıllık bir geçiş dönemi tanınmıştır.

Yeni düzenleyici standardın kompleks yapısı ile ilgili olarak tıbbi cihaz üreticilerine destek olabilmek amacıyla geliştirdiğimiz e-seminer, yönetmelik ile gelen başlıca değişikliklere ve gerekliliklere ışık tutmaktadır. Bu seminer, IVDR ile getirilen gerekliliklerin işletmenizi nasıl etkileyeceği konusuna da değinmektedir.

Seminerin hedefleri

Bu seminer; EU Tıbbi Cihaz Yönetmeliği ile gelen kritik değişiklikler, yeni uygulamaya geçiş süreçleri ve kaynak kullanımı üzerindeki etkiler hakkında katılımcılara genel bilgi sağlar.

Hedef kitle

Seminer programımız, özellikle uygunluk departmanı çalışanları, yöneticiler, CEO’lar, CFO’lar, tıbbi cihaz sektöründe çalışanlar ve yeni yönetmeliği tanımak isteyen tıbbi cihazı kullanıcıları için öngörülmüştür.

Seminerin içeriği

Seminerde ele alınan konular:

  • Yeni yönetmeliğe genel bakış
  • Bilinmesi gereken başlıca değişiklikler
  • AB Tıbbi Cihaz Yönetmeliği’nin pratikte ne anlama geldiği
  • Daha fazla bilginin nerede bulunabileceği
  • Bilginizi ölçme amaçlı bir test

Tamamlama kriterleri

Katılımcılar, semineri tümüyle tamamlamalı ve son değerlendirmede 8/10 veya daha yüksek puan almalıdır. Semineri başarıyla tamamlayan katılımcılar, tamamlama belgelerini sistemimizden indirebileceklerdir. Katılımcılar, satın alma tarihinden itibaren 12 ay boyunca seminere erişim sağlayabileceklerdir.

AB Tıbbi Cihaz Yönetmeliği’ne Giriş e-semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek veya seminere kaydolmak için bizimle bugün iletişime geçin.