Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’nin iç denetçi seminerinden faydalanın ve ISO 50001:2018 enerji yönetim sistemi denetimlerinin nasıl uygulandığına dair gerekli bilgi ve becerileri edinin.

ISO 50001:2018 standardı, bir enerji yönetim sisteminin (EnMS) oluşturulması, uygulanması, sürdürülmesi ve iyileştirilmesinde göz önünde bulundurulması gereken gereklilikleri tanımlamaktadır. Bu seminer, ISO 50001:2018 standardına göre ve ISO 19011 ve ISO/IEC 17021 standardına uygun olarak EnMS yönetim sistemlerine yönelik iç denetimlerin nasıl yapıldığı hakkında gerekli bilgi ve becerileri kazandırır.

SGS’nin iç denetçilere yönelik ISO 50001:2018 seminerini neden tercih etmelisiniz?

Bu semineri tamamladığınızda:

 • Enerji yönetim sistemlerinin amacını ve enerji yönetiminde performansı geliştirmenin işletmeye ve çevreye sağlayacağı faydaları tanımlayabileceksiniz
 • Gerektiğinde ISO 19011 ve ISO 17021-1 standardına göre yapılan EnMS denetimlerinin planlanmasında, uygulanmasında, raporlanmasında ve denetim sonrası takibinde denetçinin rolünü tanımlayabileceksiniz
 • Uyumluluk sağlamak amacıyla (veya başka bir neden ile), ISO 19011 (ve gerektiğinde ISO/IEC 17021-1) standartlarına uygun ISO 50001:2018 EnMS denetimleri planlayabilecek, uygulayabilecek, raporlayabilecek ve denetim sonrası takibini yapabileceksiniz.

Seminer Sertifikası

Semineri tümüyle tamamlayan katılımcılara SGS’den bir katılım sertifikası verilir. Seminerin e-öğrenim versiyonuna katılan kişilerin semineri tümüyle tamamlamaları ve seminerin sonunda yapılan testten en az %80 puan almaları gerekmektedir. Semineri başarıyla tamamlayan katılımcılar, “Tamamlama Sertifikalarını” sistemimizden indirebileceklerdir.

Temel bilgi

Bu seminerin katılımcılarından aşağıdaki konularda bilgi sahibi olmaları beklenir:

 • ISO 50001:2018 standardının gereklilikleri
 • Enerji yönetimine dair aşağıdaki prensipler ve kavramlar:
  • Yanma (yakıt), ısı aktarımı ve enerji akışının prensipleri
  • Enerji mevzuatları, yönergeleri ve standartları ile ilgili kaynaklar
  • Verimliliği artırmada genel olarak uygulanan yöntemler ve teknolojiler
  • Enerji ölçüm birimleri, kaynaklar, maliyetler, tarifeler ve planlama
  • Enerji kullanım verilerinin analizinde kullanılan yöntemler
  • Enerji performans göstergeleri ve performans ölçümü
  • Kurumsal süreçlerin ve ekipmanların enerji verimliliği üzerindeki etkisi
  • Elektrik kullanımı: Motorlar, aydınlatma ve bilgisayarlar
 • Enerji ile ilgili mevzuat ve yasal uygunluğun enerji yönetim sistemlerindeki yeri

Seminer Ayrıntıları

Seminerin süresi: 2 gün veya 105 dakika
Veriliş şekli: Yüz yüze veya e-öğrenim
Akreditasyon: SGS

Bu seminerin e-öğrenim versiyonu, iki ayrı modülden oluşmaktadır: ISO 50001:2018 Standardına Giriş ve ISO 50001:2018 İç Denetçi modülleri. Bu seminer, enerji performansını geliştirmek amacıyla uygulanan yönetim sistemleri hakkında bilgiye sahip enerji uzmanları için geliştirilmiştir.

Kurumsal Seminer Hizmetlerinde Dünya Liderinden Güvenilir ISO 50001:2018 İç Denetçi Semineri

Profesyonel seminer hizmetlerinde bir dünya lideri olarak, rakipsiz deneyimimiz ve en yeni uygulamalar konusunda uzmanlardan oluşan uluslararası ağımız ile size destek olabiliriz. SGS Akademi, 45’ten fazla ülkede hizmet vermekte ve profesyonel seminerlerini dünyanın dört bir yanında 200.000’den fazla kişiye ulaştırmaktadır.

ISO 50001:2018 iç denetçi seminerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen bizimle iletişime geçin.