Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Bu seminer REACH EEA Yönetmeliği hakkında bilgi edinebilmeniz için tasarlanmıştır.

REACH (Kimyasal Madde Kayıt, Değerlendirme ve Onaylama) EEA içinde tüm üreticileri, ithalatçıları ve aşağı akım kullanıcılarını etkiler. Endüstriyi mallar, karışımlar ve nesneler olarak çeşitli segmentlere göre böler. Madde ve karışımlar da CAS ve EINECS numarasına, yaşam ve çevre ile etkileşimine göre (çok yüksek etkili olanlar Yüksek Önem Arz Eden Maddeler olarak SVHC) ayrılır.

Seminer, REACH uygulaması ve endüstriye kimyasal riskleri yönetme konusunda yüklediği artan sorumluluğa genel bir bakış sunar. REACH amaçları ve temel ilkelerine bir giriş sunmaktayız: İnsan sağlığı ve çevrenin korunması; AB kimya sanayinin rekabet gücünü arttırmak ve tehlikeli madde değerlendirmesinde alternatif yöntemler geliştirmek.

Seminer bir günlük giriş niteliğinde REACH seminer oturumlarından oluşur. Ayrıca, önemli sanayi veya tedarik zincirine özgü konuları ele alan, yönetmelik kapsamındaki yükümlülükleri ve sizin rolünüz için özelleştirilmiş "kurum içi" oturumlar da organize edebiliriz.

Bu semineri tamamlandığınızda, şunları yapabileceksiniz:

  • REACH değerlendirmesi, etkileri, dokümantasyon ve kayıt süreçlerini anlama
  • Yönetmelikten etkilenen tedarik zincirlerinin tamamında görev alanlar için yetkilendirme sürecini, kısıtlamaları ve sorumlulukları anlama
  • Yüksek Önem Arz Eden Maddeler (SVHC) ile ilgili malları tedarik edenlerin sorumluluğunu anlama
  • Tedarik zinciri üzerinden iletişim sorumluluğunu anlama

SGS REACH'e Giriş tanıtımı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için SGS uzmanınızla bugün irtibat kurun.