Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’den gıda tesisleri için Çevre İzleme Programı (EMP) Semineri: FSMA’nın şart koştuğu EMP’lerin nasıl geliştirilip uygulandığını öğrenin.

Ürünlerin geri çağırılmasına veya salgınlara neden olan gıda patojenlerine, gıda üretim tesislerinde belli dönemlerde rastlamak mümkün. Bu patojenler, bazen ekipmanların derinliklerinde ve erişimi güç çeşitli noktalarda gizlenebilir ve rutin temizlik önlemleriyle giderilemezler. FSMA’nın Gıdalarda Önleyici Kontroller kuralı, üretim tesislerinin izlenmesi ve kontaminasyon riskinin düşürülmesi amacıyla, tüketime hazır (RTE) gıda üreticilerinin bir EMP ile çalışmalarını şart koşmaktadır. FSMA’nın bu şartını nasıl karşılayabileceğinizi seminerimizde öğrenebilirsiniz.

Bu Seminerde Neler Öğreneceksiniz?

Bu seminer, kullanılan ham maddeler ve nihai ürün bazında ilgili patojenin tespit edilmesinden yola çıkarak bir EMP’nin nasıl tasarlandığı ve uygulandığı konusunu kapsamlı olarak ele almaktadır. Esas kontaminasyon kaynağının nasıl bulunup ortadan kaldırıldığına dair ayrıntılı bir incelemenin nasıl yapıldığı, bu seminerde vaka çalışmaları ve pratik örnekler yardımıyla gösterilir.

Semineri tamamladığınız zaman, EMP’ler ile ilgili önemli noktaları kavramış olacak, numune alımı ve bölgeler, veri yönetimi ve ayrıntılı inceleme konularında bilgilenmiş olacaksınız. Ayrıca, işletmenize uygun özel bir plan geliştirmek için gerekli donanıma sahip olacaksınız.

Bu seminer, FSMA’nın EMP uygulama koşuluna tabi olan tüketime hazır gıda üreticileri için öngörülmüştür.

Ön koşullar

Bu seminere katılan kişilerin aşağıdaki konularda bilgi sahibi olmaları önerilir:

  • Tehlike analizi
  • Önleyici kontroller
  • Temel gıda mikrobiyolojisi
  • Gıda güvenliği yönetimi

Seminer bilgileri

  • Seminer süresi: Bir gün
  • Sunduğumuz seçenekler: Yüz yüze, eğitmen eşliğinde sanal (online) seminer 
  • Akreditasyon: SGS

Semineri başarıyla tamamlayan katılımcılara SGS tarafından bir tamamlama belgesi verilir.

Seminer Alanında Lider Bir Şirketten Güvenilir Gıda Güvenliği Semineri

Profesyonel seminer sektöründe bir dünya lideri olan şirketimiz, uzun yılların verdiği uluslararası deneyim ile öne çıkıyor. Seminerlerimizi veren uzman kadromuz, profesyonel yolculuğunuzda daima yanınızda olur.

Gıda tesislerine yönelik EMP seminerimizde yerinizi ayırtmak için bizimle bugün iletişime geçin.