Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, jeolojik malzemelerin, endüstriyel malzemelerin,hurdanın ve geri kazanılmış malzemelerin kimyasal analizi için temsili ve kirlenmemiş numune hazırlama hizmetlerinde liderdir.

Numunelerinizi analizler için uygun bir forma gelecek kadar güvenle küçültebilecek protokollere,prosedürlere ve laboratuvar uzmanlığına sahibiz.

Numune küçültme(kırma,ayırma ve eleme) numune kurutmadan sonra meydana gelen adımlardır. Laboratuvar uzmanlarımız konusunda uzmanlaşmışlardır. Uzmanlarımız temiz ve analize hazır numuneler sunmaktadır.

Numune ufalama

SGS laboratuvar çalışanları çoğunlukla birincil kırıcı olarak çeneli kırıcı kullanırlar. Bu kırıcılara tane boyutu 15 cm' e kadar numune konulabilir ve numunenin %80'i 2 mm' lik elekten geçecek kadar ufalanır. Çalışanlarımız daha sonra, numune öğütme için gerektiğinde daha küçük parçacıklar hazırlamak üzere halka ve disk değirmen kullanmaktadır. Organik numuneler ıslatarak yumuşatan çekiçli kırıcı kullanılarak boyutları küçültülebilir. Bu da, organik malzemenin kolayca homojenleşmesini sağlar ve temsili alt numuneleme işlemini kolaylaştırır.

Laboratuvarlarımızın verdiği numune parçalama hizmetlerinden bazıları şunlardır:

 • 6 mm altına kadar çeneli kırıcı ile kırma
 • 3 kg altındaki parçacıkların %75'nin 2 mm geçicek kadar ufalama
 • Boyd, Rhino, Nugget veya Terminator kırıcıyla nominal -2mm'ye kadar çeneli kırıcıyla parçalama
 • 3 kg altındaki parçalar için çeneli kırıcı, değişken elek aralıkları
 • 3 kg üstündeki parçalar için çeneli kırıcı, değişken elek aralıkları
 • 3 kg altındaki parçalarının %90'ının 2 mm filtreden geçecek şekilde kırılması 

Numune ayırma

Kırma işleminden sonra, SGS laboratuvar çalışanları öğütme için bir kısmını oluşturmak üzere numuneyi alt numunelere ayırır. Bu, ayırma işlemini gerektirebilir. Çalışanlarımız, alt numunelerinizin ana numunelerinizi en iyi şekilde temsil etmesini sağlamak için endüstri standardı uygulamalarını izler. Ayırma işleminden önce yeteri kadar küçük parçacıklara ayrıldıklarından emin olmak amacıyla, çiftli parçalar dikkatle gözden geçirilir.

SGS numune ayırma hizmet içerikleri:

 • Numune hacmi küçültme - konik ve çeyrek
 • Numune boyuti küçültme - yivli bölme
 • Numune boyut küçültme - değirmen

Numune Eleme

Numune eleme, SGS tarafından sunulan başka bir numune hazırlama prosedürüdür. Numune eleme hizmetleri şunları kapsar:

 • 2 kg'dan küçük numuneler için 80 mesh altı elek gözeneğine kadar kuru eleme
 • 2 kg'lık numuneler için çeşitli elek numaralarıyla kuru eleme

SGS'in özenli numune kırma, ayırma ve eleme yöntemleri, analizlerinizin numuneyi doğru şekilde temsil etmesini sağlar. Hizmetlerimiz hakkında kapsamlı açıklama için numune hazırlama bölümüne gidin.