Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, çok çeşitli endüstri dalları için doğru, dünya çapında tanınmış sülfür analizleri sunar.

Test sonuçlarınızın, müşteriye uygunluğunu ve işletmenizde büyüme sağlamasını temin etmeniz için ihtiyacınız olan doğru ve kesin veri teminini güvence altına almak için uluslararası standartlarda ve sürekli kalite kontrol denetimleri altında sülfür testleri yapmaktayız. Global uzman ağımız, işletmenizin test gerekliliklerini karşılayacak teknolojiye sahiptir.

SGS, aşağıdakiler dahil olmak üzere çok çeşitli malzemeler üzerinde total sülfür, elementer sülfür ve sülfat için sülfür analizleri yapmaktadır:

Kül Kayalar ve cevherler Kömür ve kok kömürü Seramikler
Topraklar Katalizörler Alçı taşı Kireç taşı
Bitki örtüsü Petrol Kauçuk Karbür

SGS'deki sülfür analizleri standardize yöntemleri takip etmektedir. Teknik uzmanlarımız, amacınıza en uygun test prosedürünü seçmeniz konusunda sizinle birlikte çalışabilir. Sülfür analizlerinin çoğu, LECO karbon-sülfür analizörü ve yüksek sıcaklıklı yanma ile yapılır. Daha tanımlayıcı belirleme için, kızıl ötesi tespit de sunmaktayız. Bu işlem sırasında, numunenizdeki sülfür, sülfür dioksite (SO2) dönüştürülür ve daha sonra kızıl ötesi (IR) detektörleriyle ölçülür.

SGS aşağıdaki sülfür testlerini yapmaktadır:

Yöntem Kodu Element Yöntem Ölçümü Aralık
CSA06V S (Total) Fırınlama/ IR %0.05-%30
CSD06V S (Total) Fırınlama/ IR %30-75
ICM90A SO42- Çeşitli %0,01
CSA08V S2- Çeşitli %0,01
CSA09V S (elementer) Çeşitli %0,01
CLA13V SO42- Gravimetrik 10ppm-%1

SGS, kimyasal analizlerde dünya lideridir. Rakipsiz sülfür analizi imkanlarımız ile kar-zarae dengenizi geliştirmenize yardımcı olmamıza izin verin. Güvenebileceğiniz şeffaf, bağımsız test sonuçları için laboratuvarlarımıza güvenin.