Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Hayvan yeminde bulunan belirli seviyelerdeki mikotoksinler (örneğin aflotoksin B1, deoksinivalenol (DON), fumonisin, okratoksin, zearaleon, T-2 toksin) insan va hayvan sağlığını olumsuz yönde etkiler.

SGS, yem güvenliği ve sıkı mevzuatlara uygunluğunu temin etmek için düzenli olarak mikotoksin testleri uygular.

Mikotoksinler cinslerine ve son kullanıcıya göre toksiklik seviyesinde çeşitlilik gösterir. Mikotoksin testlerimiz enzime bağlı bağışıklık analizi (ELISA) testi veya tandem kütle spektrometrisi ile sıvı kromotografi (LC MSMS) kullanır. Bu mikotiksin analizleri yöntemleriyle ortaya çıkan tespit ve ölçümler, bulunması gereken mikotoksin seviyeleri açısından yemlerinizin mevzuata uygunluğunu sağlar.

Onaylı ve ruhsatlı laboratuvarlar

Bağımsızlık, doğruluk ve yenilik konusunda itibarımızı korumak için, mitotoksin test laboratuvarlarımız katı talimatlara uygun olarak çalışır ve ISO 17025 ile ISO 9001:2008 onaylıdır. Uzun yıllara dayanan laboratuvar tecrübesi, kimya, mikrobiyoloji ve ziraat muhendisiği diplomalı bilim adamı ve teknisyen kadrosulya donatılmış laboratuvarlarımız pek çok yem organizasyonunun onayını da almıştır.

Biz en yüksek standartları benimsediğimizden, yemlerinizin mikotoksin seviyeleri konusunda ulusal ve uluslararası mevzuatların standartlarını yerine getirmesini sağlarız. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi hemen keşfedin.