Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Topluma olan değerimiz daha iyi, daha güvenli ve birbirine daha bağlı bir dünya sağlamaktır.

Uluslararası uzmanlardan oluşan ekibimizin, dünyanın her yerinde ve her sektörde, işinizin daha hızlı, kolay ve verimli olmasını sağlamak amacıyla üreteceği size özel çözümlere güvenebilirsiniz.

Operasyonları geliştirmenize, riski azaltmanıza ve akıllı çözümler geliştirmenize yardımcı olacak bağımsız hizmetler sunmak için sizinle işbirliği yapacağız.

Grup profilimiz

SGS dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşudur. SGS kalite ve doğruluk konusunda küresel bir referanstır. Müşterilerimize, 96.000'den fazla çalışanımız, dünya geneline yayılmış olan 2.700'den fazla ofis ve laboratuvar ağımızla hizmet vermekteyiz.

Sunduğumuz temel hizmetler dört kategoriden oluşmaktadır:

  • Gözetim: Dünya lideri gözetim ve denetim hizmetlerimiz; örneğin nakliye sırasında durum ve ağırlık kontrolü gibi hizmetlerle, ticaretini yaptığınız malların kalite ve miktar kontrolünü yapabilmenize ve çeşitli bölge ve pazarların ilgili yasal düzenlemelerine uymanıza yardımcı olur.
  • Test: Konusunda uzman ve deneyimli personelden oluşan global laboratuvar ağımız, riskleri azaltılmanızı, piyasaya sunum süresini kısaltılmanızı ve ürünlerinizin kalite, güvenlik ve performansının ilgili sağlık, güvenlik ve yasal standartlar çevçevesinde test edilmesini sağlar.
  • Belgelendirme: Ürün, süreç, sistem ve hizmetlerinizin, her türlü ulusal, uluslararası standart ve mevzuata ya da müşteriniz tarafından belirlenen standartlara uygun olduğunu belgelemenizi sağlar.
  • Denetim: Ürünlerin ve hizmetlerin uluslararası ve yerel mevzuatlara uygunluğundan emin olmanızı sağlar. Her sektörde, uluslararası kapsama alanını yerel bilgi, benzersiz tecrübe ve uzmanlık ile birleştiren SGS, ham maddeden son tüketiciye kadar tedarik zincirinin tamamına hizmet verir.

Gerek duyulan her yerde piyasaya öncü hizmetler sunabilmek için, sürekli olarak tüketici ve toplum beklentilerinin de ötesinde, ileriye bakıyoruz. Sektöründe lider bir kuruluş olarak, müşterilerimize kalite, güvenlik, verimliliği arttıran ve risklerin azaltılmasına katkı sağlayan özelleştirilmiş iş çözümleri ile, mevzuatların gittikçe arttığı dünyamızda rehberlik ediyoruz. Bağımsız hizmetlerimiz, müşterilerimizin tüm faaliyetlerine önemli düzeyde değer katar ve işlerinin sürdürülebilirliğini sağlar.

Sürdürülebilirliği destekleyen hizmetlerimizin yanısıra, inandığımız değerler de, şirket sürdürülebilirliğine olan bağlılığımızı gösterir. Bizim için sürdürebilirlik, işin uzun vadede karlı bir şekilde ve aynı zamanda toplum üzerindeki tüm olumlu ve olumsuz çevresel, sosyal ve ekonomik etkenlerinin göz önüne alınarak yönetilmesidir. Sürdürebilirlik politikamız ve programımız hakkında daha ayrıntılı bilgiye Kurumsal Sürdürülebilirlik bölümünden ulaşabilirsiniz.

Vizyonumuz

Hedefimiz dünya genelinde en rekabetçi ve en üretken hizmet kuruluşu olmaktır. Temel hizmetlerimiz olan gözetim, denetim, test ve belgelendirme, kendi alanlarında her zaman en iyisi olabilmek için sürekli yenilenmektedir. Bunlar bizim kimliğimizin temelini oluşturmaktadır. Farklı pazarlardaki liderliğimizi ve tercih edilme sebebimizi belirleyen unsur, tüm dünyadaki müşterilerimize sürekli en iyi ve eşsiz hizmet sunabilme yeteneğimizdir.

Değerlerimiz

Vizyonumuzun hedeflerini yerine getirmek için sürekli bir çaba gösterirken, aynı zamanda işimize olan tutkumuz, doğruluk bilincimiz, girişimci ve yenilikçi ruhumuz ile örnek olmaya çalışıyoruz. Yaptığımız tüm işlerde bize rehberlik eden bu değerler, kuruluşumuzun temel taşlarını oluşturur.

Tarihçemiz

1878'de kurulmuş olan SGS, sunduğu yenilikçi gözetim hizmetleri ile Avrupa tahıl ticaretinin yeni baştan şekillenmesini sağladı. Şirket 1919 yılında, Cenevre'de Société Générale de Surveillance adı ile kaydedildi. Hisse senetleri ilk defa 1981 yılında İsviçre Borsası'nda (SWX) işlem görmeye başladı. 2001 yılından bu yana ise sadece nama yazılı hisse senetleri şeklinde tek tip hisse senedimiz işlem görmektedir.

1878 yılında hububat gözetim evi olarak iş dünyasına girişimizden bu yana daima büyüyerek sektörün lideri konumuna geldik. Bu başarıyı kendimizi sürekli geliştirerek ve müşterilerimizin risklerini azaltıp verimliliklerini arttıran faaliyetleri destekleyerek gerçekleştirdik.