Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Doğal yollarla oluşan pek çok inorganik madde, kristal yapısı bünyesinde volatil bileşenler veya nem barındırır.

SGS, numunenizdeki billur suyu ve diğer volatil bileşenlerin güvenilir ve tüm dünyada kabul edilmiş niceliksel ve niteliksel testlerle belirlenmesi için termogravimetric analiz ve ateşleme kaybı (LOI) gibi pek çok test uygular.

Tüm dünyaya yayılmış en yeni teknolojilere sahip SGS laboratuvarları, nem içeriğinin ve diğer volatil bileşenlerin tespit edilmesi için aralarında şunların da bulunduğu sayısız kimyasal analiz gerçekleştirir:

Ateşleme kaybı testi

Ateşleme kaybı testleri, bir numunede bulunan nem ve volatil bileşen kütlesini ifade eder. Kaybedilmiş volatil bileşenler genellikle "birleşik su" ve karbonat karbondiyoksidinden oluşur. Bu önemli testte elde edilen sonuçla, bir mineralin bütün kayaç analizinin önemli bir parçasını oluşturur. Bir LOI testi sırasında SGS teknik uzmanları numuneyi belli bir sıcaklıkta ısıtarak, ortaya çıkan nem ve diğer volatil bileşenlerin toplanıp ölçülmesini sağlar. Numune kütlesinin değişimi sona erene kadar test devam eder.

Termogravimetri

SGS termogravimetri testinde (TGA) elde edilen sonuçlar numunelerinizdeki LOI durumunu ortaya koyar. Bu analiz sırasında, sıcaklık arttıkça numune kütlesinde meydana gelen değişim sürekli olarak izlenir. SGS laboratuvarlarında yapılan termogravimetrik testler, doğru ağırlık, sıcaklık ve sıcaklık değişimi ölçümlerine dayanan güvenilir test sonuçları verir. Bu testi, aralarında şunların da bulunduğu bazı parametreleri belirlemek için gerçekleştirmekteyiz:

  • Bozulma sıcaklığı 
  • Emilen nem içeriği 
  • Organik ve inorganik bileşen seviyeleri
  • Ayrışma noktaları
  • Solvent kalıntıları
  • Korozyon kinetiği
  • LOI

SGS, daha tanımlayıcı sonuçlar almanız gerektiğinde TGA'nın ardından bir de kızıl ötesi detektörle gaz belirleme testi uygular.

SGS, malzemelerinizdeki nem içeriğinin doğru belirlenmesi için pek çok kimyasal analiz gerçekleştirir. Teknik uzmanlığımız ve deneyimli ekibimiz, güvenilir test sonuçları almanızı garanti eder. Faaliyetlerinizi büyütmek için gereken kararları almanızda size yardımcı olmak amacıyla, numunenizin kalitesi ve bileşimi ile ilgili tarafsız ve bağımsız veriler sunuyoruz.

Daha fazla bilgi için bizi bugün arayın.