Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, petrollü kum teknolojisinde güvenilir bir ortaktır ve ihtiyacınız olan cevher işleme ve nakliye hizmetlerinde sizinle çalışabiliriz.

Yerinde cevher görüntüleme ve denetim hizmetleri, fotoğraflama, laboratuvar analizi ve özelleşmiş hizmetlerinin de aralarında bulunduğu geniş kapsamlı petrollü kum idare hizmetlerimiz, projenizi değerlendirmek için ihtiyacınız olan verileri sağlayarak tam potansiyeline ulaşmasını sağlar.

SGS uzmanları, ilgili disiplinlerden edilen geniş uzmanlığı ile petrollü kum teknolojisini birleştirir. Katı kalite kontrol, tam donanımlı laboratuvarlar ve petrollü kum sanayisinin derinlemesine anlaşılması hizmetlerimiz, analiz sonuçlarınızın güvenilir, doğru ve dünya çağındaki paydaşlar tarafından kabul edilebilir olmasını sağlar.

SGS'nin kapsamlı cevher işleme hizmetleri:

 • Kabul ve homojenizasyon
  Cevheriniz SGS laboratuvarlarına ulaştığında, doğrudan -20°C'lik donduruculara aktarılır. Numunelerin karışmasını önlemek için işleme başlayana kadar cevherinizi size ait kaplarda saklarız. Oksitlenmeyi ve nem kaybını önlemek için cevheriniz dondurulur ve analiz öncesinde homojen hale getirilir.

 • Örnek Takibi
  Cevher bir bilgisayar veritabanına girişi yapıldıktan sonra takip edilir. Tüm analitik işlemler boyunca test sonuçları güvenilir veritabanımızda takip edilir.

 • Cevher İşleme
  SGS, kesme sırasında meydana gelebilecek kirlenmeyi ortadan kaldıran yenilikçi bir kuru-kesme cevher işlemi geliştirmiştir. Bu teknik, mümkün olan en doğru ve güvenilir sonucu verir.

 • Cevher Fotoğaflama
  SGS'nin özel dijital fotoğraf tesisini kullanmak suretiyle, kalıcı bir kayıt sağlayarak günde 600 metre belgeleyebiliriz.

 • Cevherin Tanımlanması
  Cevherinizin dijital görüntüleri, kuyu dibi mesafeleri, numune aralıkları ve diğer ilgili özelliklerle yorumlanır. Bu dosyalar daha sonra litolojik bilgileri kaydetmek için kaydedicileriniz tarafından kullanılır.

 • Cevher Kaydı
  Cevher kayıt alanımız, sizin ve/veya taşeronlarınızın cevherinize güvenli ve gizli erişimini sağlayacak şekilde ayarlanır. Siz veya taşeronlarınız, kendi cevherinizi kaydedebilir ve cevher örnekleme hizmetlerimizden faydalanabilir.

 • Örnekleme ve V çentik açma
  Minimum oksitlenme ve su kaybı, petrollü kum cevher örneklemenin temsili için önemli faktörlerdir. Donmuş cevher numune sonuçları üzerinde SGS v-çentik açma numune süreci, mümkün olan en temsil edici numunelerin elde dilmesini sağlar.

Güvenilir, modern laboratuvar tesislerimiz ile birleştirilerek petrollü kum kimyasının ve jeolojisinin derinlemesine anlaşılması, SGS'yi petrollü kum cevher işleme süreciniz için ideal seçim haline getirmektedir. Petrollü kum imkanlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin. İhtiyacınız olan güvenilir, temsil edici sonuçlar sunabiliriz.