Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, endüstri standardı yöntemleri kullanan upstream arama ve üretim için tam bileşimsel analiz hizmetlerini sağlamaktadır. Hem atmosferik hem de basınçlı numuneler üzerinde ayrıntılı bileşimsel verileri üretmek için çok sıkı kalibrasyon prosedürlerini takip ediyoruz.

SGS bileşimsel analiz hizmetleri

Son teknoloji laboratuarların kapsamlı bir ağını ve yüksek kaliteli analizler sunuyoruz. Hizmetlerimiz, SGS tarafından basınçlı petrol, gaz ve üretim suyu numunelerinin analizi için geliştirilmiş olan Mini-GOR™ adlı tescilli bir flaş sistemini de içermektedir. Bu sistem, petrol, su ve kondensat büzülme faktörleriyle birlikte hassas GOR (Gaz-Petrol Oranları), GWR (Gaz-Su Oranları) ve CGR (Kondensat-Gaz Oranları) tespiti yapar. Flaşlanan hidrokarbon ürünlerinin bileşimleri GPA standart yöntemler uyarınca geleneksel gaz kromatografisi (GC) ile ölçülür. Üretim suyu (ayrıca üretilen su da denir) iyon konsantrasyonları iyon kromatografisi (IC) ile belirlenir. Su pH'ı, toplam çözünmüş katı (TDS), yağda su, moleküler ağırlık ve yoğunluk gibi kitlesel özellikler ASTM veya diğer bir endüstri standardına göre ölçülür.

Bileşimsel analiz hizmetlerimizle aşağıdakileri sağlıyoruz:

  • Yerinde GOR, GWR ve CGR analizleri için yenilikçi Mini-GOR™ teknolojisi
  • Kapiler GC, GPA yöntemiyle petrolün C36+'ya kadar genişletilmiş bileşimleri
  • Gazın son tespit edilebilir bileşene kadar genişletilmiş bileşimleri, GPA yöntemi
  • Titrasyonlar ve iyon kromatografisi (IC) ile su bileşimleri
  • Endüstri standardı yöntemlerle kitlesel numune özellikleri

Yüksek çözünürlüklü, yüksek kaliteli bileşimsel veriler, kuyunuzun ömrü boyunca mühendisler ve kimyacılar için gerekli olacak, ham petrol veya gazdaki bileşenlerin ayrıntılı bir dökümünü size sunar. Bu veriler, hidrokarbon rezervlerinizin değerini belirlemek, kuyularınızın gelecekteki performansını tahmin etmek, nakliye ve işleme sistemlerinizi tasarlamak ve petrol ve doğalgaz üretiminizin piyasa değerini tespit etmek için önemlidirler.

Bizimle temasa geçin ve SGS, bileşimsel analizler için gereksinimlerinizi karşılamaya yardım etsin.