Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Ham Petrol İz Tespiti, SGS tarafından rezervuar jeokimyası, üretim kaynaştırması ve petrol filmi uygulamaları için ham petrolde kilit biyomarkerleri belirlemek için kullanılmaktadır.

Programlı sıcaklık, kapiler kromatografiyle birlikte kitle spektrometresi belirli ham petrol numunenizdeki özgün bileşenleri ortaya koyar.

Kilit bileşimsel markerlerin tespiti, kurumunuza kaynak rezervuar, kaynaştırma derecesi hakkında bilgi sağlar ve boru hatları ve üretim sistemlerinden petrol sızıntılarının kaynaklarını tespit edebilir. Bu bilgi, rezervuarınızın kapsamı ve büyüklüğünü çıkarmak, kaynaştırılan üretimi optimize etmek ve iyileştirme maliyetlerini minimize etmek için önemlidir.

SGS İz Tespit Teknikleri

SGS ham petrol iz tespiti, rezervuarınız hakkında kapsamlı bilgi sağlamak için kapiler kromatografi ve kitle spektrometresini kullanmaktadır. Kapiler gaz kromatografisi (GC), biyojenik ve termojenik bozunmanın spesifik olgunlaşma süreçlerinden dolayı belirgin bir kromatografik iz üretmek için biyomarkerleri (pristan, fitan ve diğer izoprenoitler) tespit eder. Bu tekniği kitle spektrometresi analiziyle birleştirdiğimizde (kütle-yük oranlarını ölçme) daha da ayrıntılı karşılaştırmalar mümkün olmaktadır. Bu iki teknik birlikte kullanıldığında numuneleriniz için hem nitel hem de nicel sonuçlar verir. Uzmanlarımız, rezervuarınızın kompartmanlaşması, kaynaştırılan üretim ve petrol filmleri ve sızıntılarına ilişkin kapsamlı içgörü sunan sofistike yorumlar sağlamaktadır.

Ham Petrol İz Tespiti gereksinimlerinizi görüşmek için SGS temsilcinizle iletişime geçin.