Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, tedarikçilerinizin kalite, miktar ve teslimata dair sözleşme şartlarını yerine getirme yeteneklerini doğrulayarak kaynak kullanma risklerinizi azaltır.

Dünya Çapında Sorumlu Akredite Üretim (WRAP) gibi kuruluşlar adına denetimler gerçekleştirir ve ayrıca tedarikçilerin kurumsal sosyal sorumluluk kılavuz ilkelerinize riayet etmelerini sağlarız.

Önemli iş kararları almadan önce tedarikçi fabrikaların koşullarını ve yeterliliğini anlamanıza yardımcı olmak amacıyla, aşağıdaki hizmetleri sunmaktayız:

İş Etiği Değerlendirmeleri

İş ortaklarınızın kendi şirketinizin kurumsal sosyal sorumluluk taahhüdüne uymasını sağlamak üzere sosyal sorumluluğa uygunluk denetimleri gerçekleştiririz. Sosyal hesapverebilirliği hayata geçirmek, iş etiği, insan hakları ve ahlaki ilkeleri yerine getirmeyi ve bu prensiplere devamlı uymayı gerektirir. Uygunluk sosyal ve çevresel zarara neden olma riskinizi azalttığından, tedarik zincirinizin tamamının programınıza (programlarınıza) uyması ideal durumdur.

Etkili olması için, sosyal hesapverebilirlik programınızın (programlarınızın) şeffaflık, menfaat sahipleriyle yakın işbirliği içinde ve uzun vadeli, sistemli yaklaşımla hazırlanması gerekir. Bağımsız denetim hizmetlerimizi kullanmak şeffaflığı, tutarlılığı ve bütünlüğü onaylamaya yardım eder. Aşağıdaki kuruluşlar denetimler gerçekleştirmek üzere bize akreditasyon vermiştir:

  • Aussenhandelsvereinigung des Deutschen Einzelhandels e.V. (AVE) – Alman perakendecilerin dış ticaret örgütüdür
  • amfori BSCI: amfori BSCI, şirketlerin uluslararası tedarik zincirlerinde bulunan fabrikaların ve çiftliklerin sosyal uyumluluğunu ve bu yöndeki iyileştirmeleri teşvik eden bir tedarik zinciri yönetim sistemi olarak öne çıkıyor.
  • Etik Ticaret İnisiyatifi (ETI) – küresel markalar, perakendeciler, sendikalar, kampanya yürüten kuruluşlar ve yardım kuruluşlarından oluşan bir birliktir
  • Uyum ve Sürdürülebilirlik için girişim (ICS) – Fransız Perakandeciler Federasyonu (FCD) kılavuzluğunda idare edilmektedir
  • WRAP – kar amacı gütmeyen, bağımsız bir kuruluştur

Fabrika Kalite Değerlendirmeleri

Bu hizmet, bir üreticinin güvenlik, kalite, performans, miktar ve teslimata dair sözleşme koşulllarınızı yerine getirme yeterliliğini doğrulamanıza olanak sağlar. Özel ihtiyaçlarınıza göre bu değerlendirmeleri uyarlayabilir ve tedarik zincirinin her safhasında kaliteyi temin ederek markanızı korumanıza ve güçlendirmenize yardım edebiliriz.

Kaynak kullanma riskleri azaltmanıza ve kurumsal sorumluluk programını değer zincirinin her safhasına yaymanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için hemen SGS ile iletişime geçin.