Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Yeşil bina hizmetleri ekibimiz emlakçılara, inşaat şirketlerine, gayrımenkul sahiplerine ve yöneticilerine, yapı malzemesi üreticilerine ve bina kullanıcılarına geniş bir teknik destek, değerlendirme, test ve belgelendirme hizmeti sunmaktadır. Sürdürülebilir bina mülk çözümlerimizi öğrenmek için bizi hemen arayın. 

Yeşil veya sürdürülebilir binalar enerji, su ve malzeme kullanım verimliliğini artırır. Bu, konstrüksiyondan operasyona, tadilattan yıkıma kadar kaynakları koruyan ve binanın yaşam döngüsünün insan sağlığına ve çevreye olumsuz etkilerini azaltan bir tasarımın sonucudur.

Yeşil binalar alışılmış binalara oranla daha verimlidir. Bu binalar nakit tasarrufu sağlar, çalışanlarınızın üretkenliğini artırır, şirketinizin mali durumunu iyileştirir ve sürdürülebilirlik gerekliliklerine uyduğunuzu gösterir.

SGS, mutlak tarafsızlığının bir güvencesi olarak, asla tarafsızlığını ve bağımsızlığını tehlikeye atacak herhangi bir üretim, ticaret ve mali etkinlik içerisine girmez. Bu temel değerimiz ve global tecrübelerimiz yeşil bina hizmetleri konusunda entegre ve şeffaf bir yaklaşım sergilememizi mümkün kılıyor. Bina projenizi çok disiplinli görevler ve yetenekler gerektiren, birbirleriyle bağlantılı bir süreç olarak görüyoruz. Yaklaşımımız, sürdürülebilirlik hedeflerinize zamanında ve bütçenize uygun olarak ulaşmanızı sağlıyor.

Yeşil bina hizmetlerimizin kapsamı şu şekildedir:

  • Temel tasarım değerlendirmesi fizibilite araştırmaları
  • Enerji ve Çevre Tasarımı (LEED) Liderliği ve diğer yeşil bina belgelendirmeleri için yeşil bina teknik destek ve hizmetleri
  • Bina enerji ve aydınlatma simulasyonu ve modellemesi
  • Temel ve geliştirilmiş üçüncü taraf görevlendirilmesi 
  • "Yaşam döngüsü değerlendirmesi" ve "kalan yaşam süresi tahminleri" gibi diğer hizmetlerin yanı sıra karbon ayakizini de kapsayan bina sürdürülebilirliği ve karbon hizmetleri
  • İkinci nesil ATP metrik teknolojisi kullanılarak yapılan biyolojik araştırmaları da kapsayan iç mekan hava kalitesi örneklemesi ve test edilmesi.
  • Enerji yönetimi hizmetleri
  • Yeşil bina malzeme performans testi
  • Enerji Yönetim Sistemleri ve Belgelendirme - EN16001 ve ISO 50001

Gayrımenkulünüzün değerini artırın ve daha yüksek kaynak verimliliğinin sağladığı ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerden faydalanın - Bizi hemen arayın.