Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS’nin Terörizme Karşı Gümrük Ticaret İş Birliği (CTPAT) ve Nakledilen Varlıkları Koruma Derneği Kargo Güvenlik Gereklilikleri (TAPA FSR) standartlarına yönelik olarak yürüttüğü güvenlik tetkikleri, tedarik zincirinde güvenliği geliştirir.

CTPAT ve TAPA FSR standartlarında verdiğimiz tetkik hizmetleri, ürünlerinizi zamanında teslim edebilmenizi de sağlar. SGS’nin tetkik hizmetleri, ISO 28000 standardının şart koştuğu güvenlik koşulları çerçevesinde verilmektedir.

CTPAT

ABD Gümrük ve Sınır Koruma (CBP) biriminin gümrükten geçen mallar için 2001 yılından beri daha sıkı güvenlik önlemleri uygulaması, gümrüklerde bekleme sürelerinin uzamasına neden olmuştur. SGS’nin CTPAT tetkik hizmetleri, CBP’nin uygun gördüğü kategoriye dahil olmanızı sağlayabilir. Bu sayede kargo ve gümrük gözetimleri ile daha az zaman kaybeder ve mallarınızın gümrükten daha hızlı geçmesini sağlayabilirsiniz. Gümrükte daha az gecikme yaşamanız, ürünlerinizi daha hızlı pazarlayabilmenizi ve karlılığınızı artırabilmenizi sağlar.

Deneyimli tetkikçilerimiz, şirketinizin güvenlik süreçlerini gözden geçirir, olası güvenlik zafiyetlerini tespit eder ve sorunlu noktalara yönelik düzeltici önlemler ve iyileştirme planları oluşturur. Periyodik güvenlik tetkiklerimiz sayesinde CTPAT uygunluğunuzu sürekli olarak kontrol edebilir ve ürünlerinizi CBP’nin gümrük süreçlerine hazırlayabiliriz.

Ayrıca potansiyel ve mevcut üçüncü taraf tedarikçilerinizin, imalatçılarınızın, sevkiyatçılarınızın ve çalıştığınız diğer hizmet sağlayıcılarının güvenlik sistemlerini ve prosedürlerini de uygunluk değerlendirmelerine tabi tutabilmekteyiz.

TAPA FSR

Eğer şirketiniz depolarda ve dağıtım merkezlerinde değeri yüksek ürünler (ör. elektronik, ilaç, tütün) saklıyorsa, TAPA FSR ile uygunluk sağlayarak bu ürünlerin depoda ve nakliye sırasında korunmasını sağlayabilirsiniz.

TAPA onayına sahip SGS, belgelendirilme süreçlerinizde erişim kontrolü, personel denetimleri, çevre güvenliği, izinsiz giriş güvenlik cihazları, izleme sistemleri, yüksek değerli ürün depolama alanları ve sevkiyat gecikmeleri gibi konulara yönelik değerlendirme hizmetleri vermektedir.

Ulusal ve uluslararası gerekliliklere uyum sağlamak ve tedarik zincirinizin güvenliğini geliştirmek için SGS ile iletişime geçin ve CTPAT ve TAPA FSR tetkiklerimizden faydalanın.