Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Bu seminer, kurumları riskten korumak için, katılımcılara bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin (ISMS) uygunluğu ve etkin uygulanması hakkında değerlendirme ve raporlama yapmak için gerekli bilgi ve becerileri vermek üzere tasarlanmıştır.

Tutarlı ve kapsamlı ISMS stratejileri uygulamayan bu kuruluşlar kendilerini potansiyel güvenlik hatalarına açık bırakırlar.

ISO 27001 İç Tetkikçi Seminerinin amacı size kuruluşun Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri (ISMS) üzerinde iç tetkikler yapmak için gerekli becerileri vermek ve sürekli gelişimlerine katkı sağlamaktır. Seminer, bir kuruluşun bilgi güvenliği kontrollerinin sona ermesi durumunda karşı karşıya olduğu tehditleri ve bu risklerin etkin bir şekilde giderilmesi için tedbirleri tanımlamanıza ve kontrol etmenize yardımcı olur.

Seminerin tamamlanmasının ardından aşağıdaki konularda yetkinlik kazanmış olacaksınız:

  • ISO 27001 ve ISO 19011'e uygun olarak ISMS sağlanması ve geliştirilmesinde iç tetkikçinin sorumluluklarını ve iç tetkikin rolünü tanımlama
  • ISO 27001 gereksinimlerini Planla-Yap-Kontrol Et-Eyleme Geç döngüsüne göre tanımlama
  • ISO 27001'in amacını ve yapısını açıklama
  • İç tetkik için planlama ve hazırlık yapma; gözlem, görüşme, belge ve kayıt örnekleme yoluyla tetkik kanıtlarını bir araya getirme
  • ISMS etkinliğini arttırmaya yardım edecek olgusal tetkik raporu yazma
  • Düzenleyici faaliyetlerin etkinliğini doğrulayabilecek yollar önermek

Bu seminer; sunumlar, workshoplar ve rol alıştırmaları içerir.

Lütfen unutmayınız: Bu seminere katılmadan önce katılımcıların Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri ve ISO 27001 hakkında bilgi sahibi olması beklenmektedir. Gerekli olan ön bilgi Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Farkındalık Seminerinde verilmektedir.

SGS ISO 27001 İç Tetkikçi Semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek için SGS ile bugün iletişim kurun.