Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'nin gıda hijyen seminer hizmetleri, firmanızın endüstri standartlarınca gıda hijyen yönetmeliklerine uygunluğunu temin eder.

Gıda hijyen ve güvenliği seminerimiz, gıda kontaminasyonu ve gıda zehirlenmesi ihtimallerini en aza indirerek hem toplum sağlığını hem de itibarınızı korur.

Küresel gıda güvenlik semineri malzemeleri tedarikçisi Highfield işbirliği ile, gıda imalatçıları, perakendeciler, restoranlar, hazır yemek hizmeti sunanlar ve tedarik zinciri içindeki diğer pek çok organizasyona seminer hizmetleri sunuyoruz. Eğer firmanız bu kategorilerden birine giriyorsa, şu konularda yasal yükümlülükleriniz vardır:

  • Gıda güvenliği yönetim sisteminin oluşturulması
  • Tüm elemanların ilgili gıda hijyen seminerlerine katılımının sağlanması
  • Uygun gıda hijyen standartlarının korunması 

Seminerlerimizin katılımcılarına, şu üç farkı kategorideki seminerden oluşan gıda güvenliği hijyen sertifikası veriyoruz:

  • Düzey 1: Düşük riskli gıdalar üzerinde çalışan ve bu gıdalarla direkt temas halinde olmayan kişileri (örneğin bar çalışanları, garsonlar, mutfakta çalışan taşıyıcılar) hedefler.
  • Düzey 2: Yüksek riskli gıdalar üzerinde çalışanları ve bu gıdalarla temas halinde olan veya firmanızın Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktası (HACCP) programında vurgulandığı gibi, önemli kontrol noktalarında bulunan kişileri hedefler
  • Düzey 3: Gıda işleyicilerinden sorumlu olan gözetmen veya yönetici pozisyonunda bulunan kişileri hedefler

Çalışanların ve yöneticilerin iyi hijyen uygulamaları konusunda eğitilmesi, gıda güvenliği kültürünün geliştirilmesinde önemli bir adımdır. Aksi takdirde gıda kontaminasyonu ve toplum sağlığı riskleri artacaktır. Sonuç olarak bu durum, müşteri memnuniyetsizliği, muhtemel ve çok büyük boyutlu yasal maliyetler, iyi itibarınızın ve pazar payınızın kaybına yol açabilir.

Gıda hijyen seminerinin, mevzuata uygunluğunuzu nasıl sağlayacağı ve müşterilerin korunmasına nasıl yardımcı olacağı hakkında bilgi almak için SGS ile irtibat kurun.