Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS yetkili toprak ve tortu numune alma uzmanlarının sunacağı çevre değerlendirmesi, çevre yönetiminizi geliştirmenize yardımcı olur.

İşletmenizin ihtiyaçlarına uygun şekilde bu kıymetli varlığın değerini sürdürmek üzere temiz bir zemin çözümü için bizi hemen arayın.

Çevre yönetmelikleri toprağınızdaki kirleticileri tespit ederek düzeylerini belirlemenizi gerektirebilir. Kirleticiler personelinizin ve komşularınızın sağlığı için risk oluşturabileceğinden, toprağınızın kalitesi önemlidir. İyileştirme maliyetleri de mülk faaliyetlerinizin değerini ciddi biçimde etkileyerek hafriyat ve yapı projelerinin maliyetini arttırabilir. Çevreye minimum zararla faaliyet gösterdiğinizden emin olmak için civardaki nehir ve kanallarda tortu değerlendirmesinin de yapılması gerekebilir.

Çevre hizmetlerimiz, yetkili toprak araştırma ve iyileştirme uzmanlarından oluşmaktadır. Endüstriyel ve kontamine olmuş toprak alanlarında toprak ve tortu araştırması için özel olarak uyarlanmış çok çeşitli sondaj hizmetleri ve yöntemleri sunmaktayız. Toprak ve tortu numune alma hizmetlerimiz, laboratuvarlarımızın gerçekleştirdiği ayrıntılı analizlere hazırlık olarak yerinde numune almaktadır. Ekiplerimiz, çok sayıda eksiksiz yerinde araştırma sırasında en kaliteli ekipmanları kullanmaktadır. Bu araştırmalara şunlar dahildir:

  • Toprak araştırmaları, numune alımı ve analizi
  • Atık numune alma ve analiz hizmeti (tortu, sulu çamur, kül ve uçucu kül)
  • Çevre Arazi Değerlendirmesi 
  • Risk değerlendirmeleri (insan sağlığı, dağılım ve ekotoksikolojik risk)
  • Değerleme çalışması denetimleri (aşama I ve aşama II)
  • Çevre denetimleri ve etki değerlendirmeleri

Araştırmalarımızın sonuçları, uzmanlarımız tarafından kirlenmiş bir arazinin temizlenmesi veya kirleticilerin çevreye daha fazla yayılmasının önlenmesine yönelik düzeltici planlar oluşturmak için kullanılır.

Hizmetlerimiz, ulusal ve uluslararası kalite standartları uyarınca belgelendirilir. Yıllara dayanan deneyimimiz ve uluslararası irtibat ağımızla, en güncel yasal gelişmeler, sağlık ve güvenlik yönetmelikleri konusunda güncel kalmanızı sağlayabiliriz.

Toprak ve Tortu Numunesi Alım ekibimizi hemen arayın.