Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Gönüllü olarak oluşturacağınız sera gazı raporları ve karbon ayakizi ölçümleri, SGS iklim değişikliği hizmetlerinin bağımsız onayı ile daha fazla güvenilirliğe sahip olur.

Raporlarınızı doğrulama konusunda daha fazla bilgi için bizi hemen arayın.

Mevcut karbon pazarında, sera gazı raporlarınızı ve karbon ayakizi ölçümlerinizi göndermeniz için birden fazla gönüllü raporlama girişimi mevcuttur. Pazardaki güveninizi artırmak ve gönüllü katkılarınıza güvenilirlik kazandırmak için, tutarlı değerlendirme yöntemleri ve bağımsız izleme, doğrulama ve belgelendirme hizmetleri sunuyoruz. SGS, hem Gönüllü Karbon Standardı hem de gönüllü ofset programlar için Altın Standart kapsamında hizmet sunmak üzere onaylı bir kuruluştur.

Ayrıca bilimsel güvenilirliği olan ancak Temiz Gelişim Mekanizması veya Birleşik Uygulama projelerinin uygunluk kriterlerini karşılamayan emisyon azaltım ölçümlerini de doğrulayabiliyoruz. Bu genellikle politik nedenlere dayanır; örneğin ev sahibi ülkenin Kyoto Protokolünü onaylamadığı durumlar gibi.

Proje bazlı emisyon azaltımlarının yanı sıra, ISO14064 ile gönüllü şirket sera gazı envanterlerini de doğruluyoruz. Bu halka açık veya dahili raporlamada, maliyet yönetiminde ve paydaşlarla düzenleyici kuruluşlara kanıt sunmada kullanılabilir. Yönetiminizin karbon ayakizini azaltmaya kararlı olduğu ve gelecekteki işeriniz için bu kararlılığın pazardaki avantajlarının bilincinde olduğunuz mesajını iletir. Bazı şirketler, doğrulama hizmetimizi yeni zorunlu yasaları beklemek yerine hemen harekete geçmek için bir fırsat olarak kullanmıştır.

Gönüllü doğrulamalarımıza bazı örnekler:

  • Kyoto Protokolüne uygun girişimlerle, taşımacılıkla bağlantılı karbondioksit emisyonlarının dengelenmesi 
  • Kullanılan kredilerin ödendiğinin belgelenmesi
  • Nötr karbonlu işletme ve ürünler oluşturma
  • İşletme enerjisinden, ofis kağıt kullanımından ve çalışanların havayolu seyahatlerinden kaynaklanan emisyonları doğrulama 
  • Nakliyenin karbon emisyonlarına etkilerini dengeleme.

Emisyon azaltımlarınızın ve sera gazı iddialarınızın SGS markasıyla doğrulanmasını ve desteklenmesini sağlamak kesin avantajlar sunar ve projenizin güvenilirliğini artırır. Şirketiniz için gönüllü emisyon faaliyetlerine ve programlarına katılmanın ne kadar kolay olduğunu görmek için ekibimizi hemen arayın.