Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Fabrikanız ve ekipmanlarınız çevresel kirlenmelere neden olan kaçak emisyonlar salıyor ve işinize zarar veriyor olabilir. SGS'in sunduğu kaçak emisyon araştırmaları ile kontrolü elinize alın. Uzman ekiplerimizi bugün arayın.

Sanayi ekipmanlarından sızan uçucu organik bileşenlere ait kaçak emisyonlar çalışanlarınızın sağlığına, güvenliğine ve şirket karınıza masraflı etkiler eder. Uçucu organik bileşenler sera gazı emisyonlarının oluşmasına ya da yangın ve patlama riskinin artmasına neden olur.

Sızıntı denetimleri uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken büyük operasyonlardır. Kaçak emisyon yönetimi ekiplerimiz bu önemli projeyi sizin adınıza gerçekleştirir. Profesyonellerden oluşan akredite ekibimiz tüm ekipmanlarınızı (pompa, kompressör, flanşlar, valfler, konnektörler, basınç tahliye valfleri benzeri) kontrol edecek izleme teknisyenleri kapsamaktadır. Bir sızıntı tetkiki yapabilir ve yerine getirmeniz gereken yasal yükümlülükleri de etüt ederek (LDAR) tamir işlemleri gerçekleştirebiliriz.

Emisyon izleme işlemleri portatif iyonizasyon detektörü (FID) ya da fotoiyonizasyon (PID) detektörleri analistleri ile uluslararası geçerli yöntemlere sadık kalınarak (EPA ve EN standartları) gerçekleştirilir. Bu yöntem kolaylıkla yerel standartlara uyarlanabilir.

Ölçüm işlemleri süreci boyunca sızıntı yapan bileşenler işaretlenmektedir. Akabinde ölçümleri kayıt etmek, tamir edilmesi gereken sızıntı yapan parçaların listelenmesi ve her bir bileşenin geçmişinin belgelendirilmesi için özel tasarım yazılımlar kullanıyoruz. Her bir bileşen için otomatik olarak bir rapor hazırlanır ve bir sonraki etütde ölçülecek olan bileşenlerin adedi hesaplanır. Yazılım yerel yasalara uygun bir şekilde uyarlanabilir.

Toplam fabrika emisyonu hesaplanır. Tespit edilen ekipmanların tamirinin ardından tamir işlemlerinin başarılı olup olmadığını kontrol ediyoruz ve kayıtlarınızı yeniden hesaplanan kaçak emisyonlara uygun olarak güncelliyoruz.

Fabrikanızın ve ekipmanlarınızın kontrolünü elinize alın ve kazancınızı ve güvenlik sicilinizi yönetin. Kaçak emisyon araştırma ekibimizi hemen arayın.