Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Madencilik, tarım ve sanayi faliyetleriniz toz partikülleri ve kül oluşmasına neden olabilir.

SGS çevre hizmetleri sorunun gözlemlenmesi için toz partiküllerinden numune alır ve gelecekte doğabilecek sorunları önlemek için bir plan oluşturmanıza yardım eder. Tesisinizde yapacağınız çalışmalarda size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bizimle irtibata geçin.

Toz ve kül izleme hizmeti, aşırı toz partikülü ve kül salınımına neden olan ve öncelikli olarak kontrol edilmesi gereken alanların ve sapmaların tespiti için düşük masraflı bir yöntem sunmaktadır.  Testler nispeten kısa aralıklarla gerçekleştirilebilmekle beraber (spesifik şikayetleri, durumları tespit etmek için) normalde birkaç yılı kapsayabilmektedir.   Birçok madencilik faaliyetinde toz yönetim sisteminin etkinliğinin en önemli göstergesi olarak partiküller madenin işletim süresi boyunca hatta rehabilitasyonuna kadar kullanmaktadır.

Sorunun büyüklüğünü ortaya çıkarmak için ekiplerimiz geniş kapsamlı bir izleme tekniğinin yardımına başvurmaktadır. Ölçülen toz partikülleri yasal sınırların üzerine çıkıyorsa toz partikülü oranını azaltmanız için en iyi çözümü geliştirmek amacıyla sizinle birlikte çalışıyoruz.

SGS size şu konularda yardımcı olabilir:

  • Kapsamlı partikül salınımı izleme sisteminin tasarlanması
  • Uygun ekipmanların kullanıldığı bir sistemin faaliyete alınması
  • İzleme işlemlerinin yönetimi, örnek toplama ve değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi için saha ekiplerinin oluşturulması
  • Analizler ve sonucunda düzenli olarak rapor hazırlama
  • Sisteminizin akreditasyonu ya da sizin adınıza akredite edilmiş bir izleme hizmeti gerçekleştirilmesi konusunda yardım

Bazı tesislerde rüzgar ya da yağmur toz partiküllelerinin oluşmasında rol oynayan bir faktör ise gelecekte ortaya çıkacak toz partikülleri oluşumuna etki edebilecek iklim koşullarını kontrol ediyoruz. Bu sayede, gelecekte gerçekleştireceğiniz işlerde ilgili faktörleri göz önünde bulunduran güvenilir bir temizleme planı oluşturabiliyoruz.

Bunun yanı sıra, bilmenizi gerektirecek diğer sıhhi ve güvenlik konularını içeren bir risk belirlemesi de gerçekleştiriyoruz. Örneğin toz partiküllerinizi radyasyon benzeri zararlı maddeler bakımından inceleyebilir, bunun tesisinizin bulunduğu bölgede bir faktör olup olmadığını belirleyebiliriz.

Uzman ekiplerimiz sizi maliyetli ve tehlikeli toz atıklardan koruyabilir. Ekiplerimizi hemen arayın ve işyeriniz için gelişmiş çözümler oluşturmak için beraber çalışmaya başlayın.