Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS, karbon emisyonunuzun azaltılması konusundaki yasal zorunluluklara uymanıza yardımcı olur.

Radyokarbon tarihleme hizmetimizin sera gazı emisyonunuzun hangi oranda karbon nötr olduğunu tespit etmesi ve karbon ayakizi yönetiminizi iyileştirmenize yardım etmemiz için bizi hemen arayın.

Karbondioksit oranının önemli bir bölümü biyolojik kütlenin yakılmasından kaynaklanmaktadır (karbon, hidrojen ve oksijenden oluşan biyolojik maddeler). Biyolojik kütlenin yakılması, karbon nötr olarak adlandırılan emisyon oluşmasına neden olur. Çünkü burada karbon, doğal karbon döngüsü içerisinde oluşur. Kyoto Protokolü ve bazı sera gazı emisyon programları çerçevesinde biyokütle kullanımı ve ürünlerden elde edilen biyokütlenin alternatif yakıt olarak kullanılması, sera gazı emisyonunun azaltılması olarak sınıflandırılabilmektedir.

Biyojenik ve fosil bazlı karbondioksit arasında bir ayrım yaparak şirketiniz efektif sera gazı emisyonunu ve karbon ayakizi oranını azaltmak için ihtiyaç duyulan kredi oranını belirleyebilirsiniz. Düşük emisyonlarınızı güvenli bir şekilde raporlamanız durumunda, kapasite fazlanızı emisyon ticareti ile nakte çevirme potansiyeline sahip olabilirsiniz.

Uzman teknik ekibimiz radyokarbon tarihleme yöntemini kullanarak, emisyonlarınızın hangi oranda biyojenik olduğunu akılcı bir analizle bildirir. Bu yöntem oldukça hızlı, güvenilir ve düşük maliyetlidir. Bu yöntemle karışık yakıtların fiziksel özelliklerini tespit etmek ve diğer sürekli izleme gerektiren ölçüm teknikleri için yoğun, pahalı ve zararlı testlerin yapılmasına gerek duyulmaz. Ekibimiz son teknoloji ekipmanlarla sahada test numunelerini alır. Sonuçlar akredite laboratuvarlarda radyokarbon alanında kazandığımız yoğun tecrübeler ışığında analiz edilir.

Siz işinizle ilgilenirken biz çevresel performansınızı izleyelim. Geleceğiniz için hızlı ve kalıcı bir çözüm üretebilmemiz amacıyla bizi hemen arayın.