Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

İş yerinizin güvenli olup olmadığını öğrenmek amacıyla, asbest tespit hizmetinden yaralanmak için SGS asbest yönetimi ekibini hemen arayın.

Hangi sanayi kolunda olursanız olun, tesislerinizde asbest içerebilecek birçok malzeme bulunmaktadır. On yıl öncesine kadar yaygın olarak kullanılan asbestin, yapı malzemeleri ve ekipmanlarının yanı sıra şimdi de eski sanayi tesislerinin bulunduğu bazı zeminlerde olduğu tesbit edilmiştir. Asbest yönetimi ekibimiz tesisinizi denetler ve size eksiksiz asbest tespit hizmeti sunar. Binanızda, alanınızda ya da tesisinizin halihazırda kurulu olduğu zemin üzerinde asbest kullanılıp kullanılmadığını tespit etme konusunda uzman ekibimize güvenebilirsiniz.

Akredite mobil laboratuvarlarımızda gerçekleştirdiğimiz saha kontrolü ve asbest analizleri, hızlı bir şekilde binanızda zararlı asbest kullanılıp kullanılmadığını öğrenmenize yardımcı olur. Ayrıca şüpheli malzeme örneklerini analiz etmemiz için bize gönderebilirsiniz. Asbest mikroskopisi yardımıyla asbestin varlığını, oranını ve türünü teşhis edebiliyoruz.

Çalışmalarınızın aksamaması ve asbest bulunduğu takdirde asbeste maruziyet riskinin azaltılması için size hızlı bir analiz hizmeti sunuyoruz.

Şirketler için geçerli olan güncel yasal düzenlemeler şu şekildedir:

  • Çalışma ortamınızda asbest içeren malzemelerin tespiti
  • Çalışanların bilgilendirilmesi amacıyla asbest içeren maddelerin yer aldığı güncel bir liste hazırlanması
  • Düzenli değerlendirmeler ve asbest tespit edilen malzemelerin denetlenmesi
  • Bir asbest yönetim planı uygulama
  • Etiket tanımlı asbest malzemeleri
  • Havadaki asbest lifleri için asbest giderme, giderme sonrası denetim yönetimi

Asbest tespit edilmesi durumunda sizin için uygun maliyetli bir asbest yönetimi ve giderme planı oluşturabiliriz. Tesisinizin asbestten arındırılmış olduğunu gösteren bir temizlik sertifikası hazırlayarak tesisinizin tüm geçerli yönergelere, sağlık ve güvenlik standartlarına uygun yönetildiğini gösterebiliriz.

Şirketinizi ve çalışanlarını korumak için asbest yönetimi uzmanlarımızı hemen arayın.