Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

SGS'den yağ durumunun gözlemlenmesi - madeni yağların, greslerin ve hidrolik yağların hızlı ve doğru analizi.

Bir makinenin uygun bir şekilde yağlanması, uzun ömürlü ve sorunsuz çalışmasını sağlayan en önemli faktördür.  Karşılaşılan tüm arızaların %75'inin yağlama sorunlarından meydana geldiği tahmin edilmektedir. Bu arızalar, ister kirlenmeden isterse de yanlış yağlayıcıların kullanılmasından kaynaklanıyor olsun, yağlayıcıların uygun bir şekilde kullanılmasının değeri ölçülemez.

Yağ durum gözlemi hizmetlerimiz, makinelerin çalışma ve arıza analizi programlarının kullanılmasıyla, makinelerdeki arızaların önlenmesine yardımcı olur. Yağlayıcı ihtiyaçlarınızı değerlendirir, size özel yağ analiz programı oluştururuz.

Madeni yağın, greslerin ve hidrolik yağların analizi, elektrik jeneratörleri, dişli kutuları, kompresörler, hidrolik sistemler ve diğer kritik makinelerin içinde neler olup bittiğine dair hızlı ve kesin bilgiler sağlayabilir. Bu ayrıca, yağın kendi durumu hakkında da önemli bilgiler ortaya koyar. Madeni yağların etkin takibi, pahalı tesislerin hasar görme riskini minimize edip, zamansız arızalı kalma süresini önleyerek, bakımın etkin biçimde zamanlanmasını sağlayabilir.

Son teknoloji hassas yağ durumu gözlemleme hizmetleri

Testlerimiz, madeni yağları, gresleri ve hidrolik yağları analiz etmek için en son teknikleri kullanan teşhis mühendislerinin uzmanlığıyla desteklenir. Yağın hem fiziksel hem de kimyasal özellikleri kontrol edilir, metallerin aşınması ve yağın kendisi hakkında bilgiler ortaya konur.

Sizin için numune alma işlemlerini yapabilir veya pahalı olmayan kolay kullanımlı kitler sağlayabiliriz. Numune alım işlemini biten numunelerize ilişkin cevaplara, numune laboratuvarımıza gönderildikten 24 ile 48 saat içinde erişebilirsiniz. İşlem süresi, acil numuneler için daha kısa olabilir.

SGS'nin, madeni yağ analizi sırasında, telefon veya e posta ile "alarm" durumlarını derhal bildirmesi sayesinde vakit kaybetmeden önleminizi alabileceksiniz.

Ekibimizdeki uzmanlarımız, parçalardaki arıza sebeplerini daha iyi anlamak için, son teknoloji sürtünme analizleri de sağlayabilirler. Uzmanlarımız ek olarak, OCM programının nasıl kullanılması gerektiği konusunda çalışanlarınıza seminer verebilirler.

SGS'nin yağ durumu gözlemi hizmetinin, ekipmanlarınızın daha etkin bakımı için nasıl destek sağlayabileceğini öğrenin.