Skip to Menu Skip to Search BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN Turkey WEB SİTESİ VE DİLLER Skip to Content

Depolanan, özellikle uzun süreli depolanan yakıtlar, bakteriyel enfeksiyonların ve mantar enfeksiyonlarının oluşmasına izin verildiği takdirde önemli ölçüde hasar görebilir ve böylece değerlerinde büyük kayıplar meydana gelebilir.

Büyük yüzer depolama gemileri ve yeraltı tankları gibi yenilikçi depolama vasıtalarının giderek artan kullanımı, suyun dışarı atılmasının güç olması nedeniyle bu tür sorunların meydana gelme sıklığını arttırmaktadır. Bu tür infeksiyonların ciddi hasara, hatta ölümlere sebep olduğu diğer bir alan, acil durum motor yakıtlarının (Örneğin cankurtaran botlarının, acil durum jeneratörlerinin) niteliklerinin yetersiz olduğu ve gerektiğinde işlevlerini gerçekleştiremedikleri zamanlardır.

SGS bu alandaki sorunlara, SGS Bug Test® saha içi izleme ve teşhis setleri ve uzman laboratuvar hizmetleri ile, aşağıdakileri tanımlamak üzere, sıralı çözümler sunar:

  • Yakıt niteliğini düşüren etmenler
  • Mantar enfeksiyonları ve mantar matları
  • Sülfat azaltıcı bakteriler
  • Cladasporium Resinae enfeksiyonları

Ayrıca, enfeksiyonun kaynaklarını tanımlamaya yardımcı olmak üzere, uzman destek hizmetleri de sağlamaktayız.

Üçüncü hizmet dizisi, enfekte materyalleri gidermek ve sorunun kaynağını ortadan kaldırmak için bakterisidal katkı maddelerini ve temizliğinde kullanan iyileştirme çalışmasıdır. Uzman kadromuz müşterilerimizin bakteriyel izleme, enfeksiyon önleme ve enfeksiyon iyileştirmeyi sağlayabilmesi için tavsiyede bulunarak protokoller de yazabilir.

Küresel laboratuvar ağımız, ilgili tüm paydaşlara üstün kalitede risk yönetimi verileri sağlamaya hazırdır. Laboratuvarlarımız talep üzerine rafinerilerden, gemilerden, depolama tesislerinden, kimyasal imalathanelerden, depolama tanklarından, boru hatlarından ve havaalanlarından gelen yakıt numunelerini analiz eder. ASTM veya IP tarafından yayımlanmış standart yöntemlerde tanımlanan şekilde standart testler veya cankurtaran botu yakıt numunelerinde Arama ve Kurtarma Teknesi (SRB) testleri gibi, bilinen belirli riskleri ele almak üzere tasarlanmış ısmarlama testler yapabiliriz.

NEDEN SGS?

SGS, tüm hidrokarbon ve kimyasal gazlar dizisine yönelik test ve gözetim hizmetleri için uğrayacağınız ilk noktadır.

Konusunda uzman analistlerimiz en ileri teknoloji ile donatılmış modern laboratuvarlarda hizmet vermektedir. Laboratuvarlarımızın birçoğu ISO 17025 akreditasyonuna sahiptir ve analitik testlerimizi en yüksek laboratuvar standartlarında sunabilmemizi sağlar. Laboratuvar kalitesini ve izleme yeterliliğini, şirket içi ve üçüncü taraf 'Round Robin' test programlarına, şirket içi ve bağımsız tetkiklere, seminerlere ve yetkinlik uygunluğu standartlarına katılım yoluyla muhafaza ederiz.

SGS; ASTM, ISO, CEN, EI (Enerji Enstitüsü, eski adıyla Petrol Enstitüsü) ve IFIA bünyesindekiler dahil olmak üzere birçok önemli sektör kuruluşunun, standartlar organizasyonunun ve çalışma grubunun aktif bir üyesidir.

Petrol, gaz ve kimyasal kargolarda gerçekleştirilen tüm SGS ticari denetim atamaları her zaman; UOP, GOST, API MPMS, ASTM, EN veya IP test yöntemleri gibi kabul görmüş temel petrol standartlarına, petrokimya standartlarına ve ISO, CEN veya çeşitli ulusal ve bölgesel standart organizasyonları tarafından belirlenmiş teknik özelliklere dayanır. Müşteriler tarafından verilen veya özel olarak oluşturulan analitik yöntemler teknik özelliklerin bir parçasını oluşturduğunda da kullanılmaktadır. Gerektiğinde paydaşlara, belirli bir işlemde (veya işlem serilerinde) risk yönetimini desteklemek üzere dikkate almaları ve kullanmaları için en uygun standartları seçmelerinde yardımcı olabiliriz. Teknik destek ekibimiz, standartlar, işleyen uygulamalar ve teknolojilere ilişkin tüm meselelerde size yardım sunmaya hazırdır.

SGS'nin mikrobiyolojik test hizmetleri hakkında daha fazla bilgi alın.